Logo Polski Tenis

WYNIKI

ROLAND GARROS: Fręch - Alexandrova 6:3, 3:6, 6:3; Diyas - Linette 6:3, 6:1; K. Kozlova - Ostapenko 7:5, 6:3; Q. Wang - V. Williams 6:4, 7:5; Putintseva - Konta 6:4, 6:3; Svitolina - Tomljanovic 7:5, 6:3; Stephens - Rus 6:2, 6:0; Kontaveit - Brengle 6:1, 4:6, 6:2; Kuzmova - Schiavone 7:6 (2), 7:6 (2); Makarova - S. Zheng 6:4, 6:1; Cornet - Errani 2:6, 6:2, 6:3; Martic - Y. Wang 6:2, 6:3; Strycova - Nara 1:6, 6:3, 6:4; Brady - Hesse 6:1, 6:1; Dzumhur - Kudla 6:4, 6:2, 6:2; Dimitrov - Safwat 6:1, 6:4, 7:6 (1); Nishikori - Janvier 7:6 (0), 6:4, 6:3; Moutet - Karlovic 7:6 (7), 6:2, 7:6 (5); Pouille - Medvedev 6:2, 6:3, 6:4; Berrettini - Otto 3:6, 7:5, 6:2, 6:1; Monfils - Benchetrit 3:6, 6:1, 6:2, 6:1; Donaldson - Jarry 6:3, 4:6, 3:6, 6:3, 6:4.

Aktualności

AGL Loy Yang Traralgon Junior International

Najlepsi polscy juniorzy rywalizowali w turnieju ITF AGL Loy Yang Traralgon Junior International.

Zawody w australijskim Traralgon (na kortach twardych, kategoria grade 1) były ostatnim testem przed wielkoszlemowym występem w Melbourne. Na starcie zabrakło jedynie Igi Świątek (26 ITF).

Nasz kraj reprezentowali: Anna Hertel (47 ITF), Stefania Rogozińska-Dzik (90), Daniel Michalski (22) i Wojciech Marek (47).

W singlu Rogozińska-Dzik pokonała Japonkę Himeno Sakatsume (134) 7:6 (7), 6:2, ale uległa Szwajcarce Lulu Sun (22) 3:6, 0:6. Hertel nie sprostała Australijce Anastazji Berezov (522) 4:6, 2:6.

Michalski wygrał z czwartym juniorek świata Argentyńczykiem Sebastianem Baezem (4) 4:6, 6:2, 7:5, zdolnym Bułgarem Adrianem Andreevem (23) 6:4, 2:6, 6:3 i Holendrem Jesperem De Jongiem (61) 6:4, 1:6, 6:2. W ćwierćfinale uległ Szkotowi Aidanowi McHugh (27) 4:6 i krecz z powodu kontuzji nogi.

Marek przegrał z Argentyńczykiem Thiagiem Agustinem Tirante (11) 6:7 (4), 6:7 (4).

W deblu Hertel i Czeszka Karolina Berankova przegrały z Ukrainką Viktoriją Demą i Amerykanką Alexą Noel (duet nr 5) 4:6, 7:6 (4), 5:10.

Rogozińska-Dzik i Brytyjka Gemma Heath wygrały z Rosjanką Darią Frayman i Włoszką Lisą Piccinetti 6:2 i krecz oraz Japonkami Ayumi Miyamoto i Anri Nagatą 6:3, 2:6, 12:10. W ćwierćfinale przegrały z Tajwanką Joanną Garland i Japonką Himari Sato 1:6, 6:4, 1:10.

Michalski i Chorwat Admir Kalender pokonali Amerykanina Tristana Boyera i Argentyńczyka Juana Manuela Cerundolo (nr 4) 6:4, 5:7, 10:7 oraz Australijczyka Thomasa Bosancicia i Brytyjczyka George’a Loffhagena 7:5, 6:4. W ćwierćfinale oddali walkowerem mecz z De Jongiem i Turkiem Yanki Erelem.

Marek i Tajwańczykiem Chun Hsin Tseng wygrali ze Szwedem Erikiem Greveliusem i Japończykiem Hikaru Shiraishi 6:4, 5:7, 10:8, Szwajcarami Aaronem Schmidem i Damienem Wengerem 6:4, 6:3 oraz Holendrem Lodewijkiem Weststrate i Włochem Giulio Zeppierim 6:2, 4:6, 10:4.

W półfinale byli lepsi od De Jonga i Erela 7:6 (3), 6:3. W finale pokonali Australijczyka Rinkiego Hijikatę i Japończyka Taiseia Ichikawę 7:6 (1), 6:4.

Drabinki

Kategoria: ITF Juniors