Logo Polski Tenis

DOHA: Woźniacka - Kerber 7:6, 1:6, 6:3; Halep - Bellis 6:0, 6:4; Muguruza - Garcia 3:6, 6:1, 6:4; ROTTERDAM: Federer - Haase 4:6, 6:1, 6:1; Dimitrov - Rublev 6:3, 6:4.

Aktualności

Australian Open 2018 – Linette i Radwańska odpadły

Magda Linette i Agnieszka Radwańska dotarły do trzeciej rundy turnieju Australian Open 2018.

Linette (74 WTA) wygrała z Amerykanką Jennifer Brady (65) 2:6, 6:4, 6:3 i Rosjanką Darią Kasatkiną (25) 7:6 (4), 6:2. Przegrała jednak z Czeszką Denisą Allertovą (130) 1:6, 4:6.

Cenne zwycięstwa Linette

Magda Linette fatalnie rozpoczęła spotkanie z Brady. Trzy razy straciła podanie (0:1, 0:3, 0:5). Zdołała odrobić tylko część strat (1:5, 2:6).

W kolejnych setach już nie dała się przełamać. W drugim odebrała podanie rywalce w kluczowym momencie – w dziesiątym gemie (6:4). W trzeciej partii zdobyła breaka w czwartym gemie (3:1). W ósmym nie wykorzystała pierwszej piłki meczowej (5:3). Zakończyła seta i pojedynek po czwartym meczbolu (6:3).

W drugiej rundzie poznanianka sprawiła miłą niespodziankę. Pomimo urazu prawej nogi była lepsza od Kasastkiny. W pierwszym secie roiło się od przełamań (aż 6) – 0:1, 1:1, 3:1, 3:2, 4:2, 5:4, 6:6. W tie-breaku Magda zwyciężyła 7:4. W drugiej partii dominowała na korcie (3:0, 4:1, 6:2).

Złe miłego początki

Agnieszka Radwańska (35) pokonała Czeszkę Kristynę Pliskovą (61) 2:6, 6:3, 6:2 i Ukrainką Lesią Tsurenko (43) 2:6, 7:5, 6:3. Długo wchodziła w mecz z Czeszką. W pierwszym secie dominowała Pliskova (2:6). W kolejnych dwóch partiach dokładniejsza była krakowianka, która nie straciła w nich podania, a trzy razy przełamała przeciwniczkę (6:3, 6:2).

W drugiej rundzie Radwańska ponownie musiała odrabiać straty. Przegrywała już 2:6, 4:5. Ukrainka nieskutecznie serwowała na mecz. Od tego stanu Polka dominowała na korcie.

W trzeciej rundzie Agnieszka przegrała z Tajwanką Su-Wei Hsieh (88) 2:6, 5:7, która wcześniej niespodziewania wyeliminowała Hiszpankę Garbine Muguruzę.

Debiut Fręch

Magdalena Fręch (163) uległa Hiszpance Carli Suarez Navarro (39) 5:7, 3:6, ale w debiucie w Australian Open pozostawiła po sobie dobre wrażenie. W pierwszym secie prowadziła 3:1, ale błyskawicznie straciła przewagę. W drugiej partii od stanu 3:3, gemy zdobywała tylko Hiszpanka.

Drabinka singla kobiet

Kategoria: WTA
  • mb

Gratulacje dla Agnieszki! Ciekawe czy próbowała kiedyś robić mocniejszą rozgrzewką przed meczem ? Może wtedy wystarczyłyby dwa sety.

• Pablo

Pliskove to niewygodne zawodniczki bo wysokie i dysponujące mocnym podaniem. Kristyna to rekordzistka w liczbie zaserwowanych asów w jednym spotkaniu. Rekord ustanowiła bodajże w zeszłym roku w meczu z Puig-31 asów. W dzisiejszym meczu miała 14 asów. Tym cenniejsze zwycięstwo Agnieszki

• Pablo

A to dopiero niespodzianka! Magda wygrała z Kasatkina! W pierwszym secie prowadziła już 5:2 by w tiebreaku z 2:5 wyjść na 7:5. Tym razem zachowała zimną krew. W drugim secie nie dała szans Rosjanie. Oby uraz nogi nie okazał się poważny

• mb

Nie chciałbym zapeszyć, ale patrząc na drabinkę, to ma szansę zajść daleko. Może powinna odpuścić debla ?

• Pablo

Może odpuści kto wie? Realna szansa na 4 rundę

• gtaak

Tak nastempne zwyciestwo bardzo mozliwe,ale potem Svitolina WR 4
          A Aga musi pokonac Mugurezu WR3 zeby dojsc do 4ej!

• Pablo

Najpierw Curenko

• hen-live

Chyba z tą kontuzją Magdy nie jest tak źle bo widzę że gra debla w parze z Diyaz i to z powodzeniem bo wygrały pierwszą rundę w dwóch setach.

• Pablo

No to przed Polakami szansa na awans do 4 rundy jak w 2008 roku kiedy w AO zagrały Radwańska i Domachowska. Hsieh wyciągnęła do Radwańskiej pomocną dłoń pokonując Muguruzę

• gtaak

co potrzeba dla Agi zeby obronic punkty ze zeszlego roku?

• mb

Już obroniła.W ubiegłym roku z AO odpadła w drugiej rundzie – zdobyła 70 punktów. W tym roku w AO już zdobyła 130 – a wierzę, że to nie jest jej ostatnie słowo.
        Z tym, że w ubiegłym roku była finale w Sydney (305 pkt.), a w tym roku odpadała wcześniej (100 pkt).
        Rok temu po AO miała 335, a w tej chwili ma 290.

• mb

I to szansa bardzo duża. Obie Polki są faworytkami w swoich spotkaniach.
      Przyglądałem się uważnie jak Agnieszka grała w pierwszym secie z Curenko – i tak myślę, że przegranie go nie jest sprawą nierozgrzania czy czegoś podobnego – tylko to przemyślana strategia. Agnieszka stara się przejść pierwsze rundy turnieju jak najmniejszym wysiłkiem. Paradoksalnie – mimo rozegrania trzech setów – całkiem dobrze jej to wychodzi. Całego pierwszego seta stała na na środku końcowej linii i przebijała piłkę. Dopiero w drugim secie w kluczowych momentach trochę się wysiliła. W trzecim – jak Curenko była już „kłębkiem nerwów” – zupełnie spokojnie panował na korcie. Wydaje mi się, że wbrew punkowemu wynikowi to był dla niej łatwy mecz.

• Pablo

Może to i taka taktyka, choć nie wiem, bo nie oglądałem w całości tych meczów, ale grunt, że Aga je wygrała. Z Hsieh nie powinna już się rozdrabniać, tylko wygrać w dwóch setach. Jeśli dojdzie do spotkania z Kerber czy Szarapowa nie może być już mowy o takich przestojach w grze jak w dwóch pierwszych meczach

• mb

No tak z Kerber lub Szarapową – to będzie rzeczywiście wyzwanie – obie graja naprawdę świetnie (Szarapowa akurat grała w tym samym czasie co Agnieszka, więc momentami oglądałem na drugim kanale). Jedyna nadzieja, że zamęczą się wzajemnie w swoim spotkaniu.

• hen-live

Szkoda Magdy.Ale No.rankingu nie gra szczególnie u kobiet. Linette zmarnowała szansę na czwartą rundę w drugim secie gdy prowadziła 4-2 i 40-0 przy swoim serwisie i przegrała tego gema.Po tym już się nie podniosła.1-6,4-6.Mimo wszystko to i tak udany występ Magdy Linnete w tegorocznym AO.

• Pablo

Wielka szkoda Magdy. Tak dobrze grała z Kasatkina. Miała szansę nawet na 5:1. Drugi set należał do niej. Jak zwykle została tylko Agnieszka. Obawiam się trochę o mecz z Hsieh bo Tajwanka zagrała kapitalnie z Muguruza

• hen-live

Faktycznie Hsieh zagrał bardzo dobrze z Muguruzą ale Hiszpance wyraźnie nie odpowiadał ten upał.Zobaczymy jak Taiwanka wtrzyma bo ona jeszcze gra w deblu.

• Pablo

Na szczęście nie będą grać w upale. Będzie to ostatni mecz

• gtaak

Udany wystep pewno,ale takie okazje dojsc do last 16 w Grand Slam nie przychodza czesto

• mb

Może dlatego, że debla nie odpuściła.

• Pablo

Ciężko powiedzieć, może była stremowana, ale dostać taka szansę w drugim secie i nie wykorzystać. Jest żałować, zwłaszcza, że rywalka była w zasięgu.

• Pablo

Radwańska póki co 2:6 w pierwszym secie. Tylko raz utrzymała swoje podanie. Oby rozkręcila się w drugim secie bo będzie po meczu

• mb

Nie udało się. Choć był blisko.

• Pablo

W drugim secie dużo lepiej zagrała. Szkoda wielka, że nie zrobiła tiebreaka

• hen-live

Wielkie rozczarowanie.Tym bardziej bo i Agnieszka i Magda miały przeciwniczki które były do przeskoczenia.Ale jak to się mówi trudno i kocha się dalej.Został nam tylko Kubot,Matkowski w deblu i junior Marek.

• gtaak

Tak,wyglada ze nie wroci nawet do Top 20
    Dziekujmy ze mamy conajmniej dwoch swietnych deblistow.

• Rafał Baranowski

Po raz kolejny okazało się,że Radwańskiej starcza sił by rozegrać tylko trzy spotkania. Ciekaw jestem kiedy Linette ją weźmie w rankingu

• Pablo

Ja tam bym nie skreślal jeszcze Radwańskiej. Sezon długi i liczę na to, że jeszcze się odbujduje

• hen-live

Ja też uważam że Agnieszka jeszcze wróci.Łatwo ją krytykowac bo mamy tylko jak na razie jedna topową tenisistkę,no może Linette dobija.Amerykanek odpadło w pierwszych rundach z cztery czy pięc ale kilka zostało więc to łatwiej znieśc.W końcu Isia wygrała 20 turniejów WTA i Masters a innej polskiej tenisistce nie udało się jak na razie wygrac ani jednego.

• Pablo

Największe sukcesy ma już za sobą i trzeba się z tym pogodzić. Gdyby nie Azararenka i siostry Williams, Radwańska mogłaby wygrać Wimbledon albo inny turniej WS o zostać nr 1

• gtaak

Jakby Serena zatrzymala trzy miesiace wczesniej to Aga mogla byc Nr 1
      I pamietajmy ze raz wygrala Master

• mb

Narzekamy na grę Radwańskiej – poniekąd słusznie, ale patrząc na wynik spotkania:
    Kerber – Hsieh 4:6, 7:5, 6:2;
    to grająca świetnie z Kerber, tez była bliska porażki.
    Może wiec Agnieszka nie odbiega tak bardzo od czołówki jak się z pozoru wydaje ?