Logo Polski Tenis

WYNIKI

DUBAJ: Fręch - Monova 6:4, 6:1; Tomljanovic - Ivakhnenko 7:5, 6:3; Buzarnescu - Galfi 6:0, 6:2; Voegele - Hsieh 6:1, 5:7, 6:0; Bencic - Martincova 6:2, 6:1; Jakupovic - Stollar 7:5, 5:7, 6:2; Errani - Lapko 6:4, 7:6 (4); Tomova - K. Kozlova 7:6 (6), 5:4 i krecz Ukrainki.

Aktualności

Futuresy ITF – raport z kortów

Biało-czerwoni tenisiści rywalizowali w kilku futuresach ITF w Europie i Afryce.

Andriej Kapaś walczył skutecznie w Niemczech. Osiągnął półfinale singla. Do drugiej rundy turnieju ITF w Turcji dotarł Maciej Rajski. W Egipcie dobrze grała Paulina Jastrzębska.

Oberhaching

Andriej Kapaś, Filip Urban i Dominik Nazaruk wybrali się do Niemiec na Daikin Open 2017 (korty twarde w hali, 15 tys. $ w puli nagród).

W Oberhachingu Kapaś został rozstawiony z nr 7. Wygrał z Austriakiem Jonasem Trinkerem 3:6, 6:2, 6:3, utalentowanym niespełna 17-letnim Niemcem Rudolfem Mollekerem 7:6 (6), 6:3 oraz jego rodakiem Samim Reinweinem 6:1, 6:4. W półfinale przegrał z Holendrem Scott Griekspoorem 1:6, 4:6.

W eliminacjach Nazaruk pokonał Niemca Henriego Zicka 6:2, 6:1 i Austriaka Philippa Schrolla 5:7, 6:2, 6:1, ale był słabszy od Francuza Victora Ouvrarda 6:7 (1), 3:6.

W deblu Kapaś i Urban przegrali z Niemcem Samim Reinweinem i Tomem Schonenbergiem (duet nr 3) 6:4, 2:6, 5:10.

Antalya

Maciej Rajski w zawodach w Turcji (korty ziemne, 15 tys. $) wygrał z Jose Olivaresem (Dominikana) 1:6, 7:5, 6:0. W 1/8 finału nie sprostał Słowakowi Tomasowi Lisce 2:6, 4:6.

W deblu Rajski i Czech Robin Stanek przegrali z Niemcem Peterem Torebko i Belgiem Jeroenem Vanneste 2:6, 3:6.

W kwalifikacjach turnieju kobiet w Antalyi (korty ziemne, 15 tys. $) Julia Oczachowska była lepsza od Szwedki Julity Saner 6:3, 6:3, ale uległa Niemce Lindzie Puppendahl 1:6, 1:6.

Klara Siłka przegrała ze Szwajcarką Danielą Vukovic 2:6, 1:6, a Nadia Brunzlow nie sprostała Włoszce Marii Vittorii Viviani 3:6, 2:6.

W deblu Siłka i Rosjanka Jekaterina Ovcharenko uległy Czeszce Gabrieli Horackovej i Bułgarce Ani Vangelovej 0:6, 2:6.

Szarm el-Szejk

Polacy kontynuują grę w Egipcie (korty twarde, 15 tys. $). Adrian Andrzejczuk przegrał z Hiszpanem Davidem Perezem Sanzem (nr 8) 4:6, 2:6. Kacper Żuk nie sprostał Włochowi Fabrizio Ornago (nr 6) 3:6, 3:6.

W kwalifikacjach Żuk pokonał Japończyka Yugę Tashiro 7:6 (7), 6:4 i Egipcjanina Yusufa Khamisa 6:2, 6:0.

Maciej Jabłoński wygrał z Louisem Pretoriusem 6:1, 6:0 (RPA), ale przegrał z Ukraińcem Olegiem Prihodko 0:6, 4:6. Yann Wójcik był mniej skuteczny od zdolnego Serba Marka Miladinovicia 4:6, 4:6.

W deblu Andrzejczuk i Austriak David Pichler (nr 1) przegrali z Norwegiem Viktorem Durasoviciem i Hiszpanem Jose Francisco Vidalem Azorinem 3:6, 7:6 (4), 7:10.

W zmaganiach pań (korty twarde, 15 tys. $) Weronika Foryś uległa Holenderce Suzan Lamens 3:6, 5:7. Paulina Jastrzębska wygrała z Serbką Barbarą Bonic 7:5, 4:3 i krecz rywalki, ale przegrała ze Słowenką Nastją Kolar (nr 4) 6:4, 1:6, 2:6.

W eliminacjach Alicja Zduniak uległa Kanadyjce Marii Patrascu 1:6, 1:6.

W deblu Jastrzębska i Australijka Jelena Stojanovic wygrały z Brazylijką Karolayne Alexandre da Rosą i Wenezuelką Nadią Echeverrią Alam 6:4, 6:4 oraz Serbkami Kristiną Ostojic i Rosjankę Valerię Zelevą (nr 4) 7:6 (3), 6:3. W półfinale uległy Bonic i Kolar 3:6, 2:6.

Zduniak i Patrascu przegrały z Gwatemalkami Melissą Morales i Kirsten-Andreą Weedon 0:6, 6:4, 3:10, a Foryś i Ukrainka Viktoria Petrenko były słabsze od Holenderek Niny Kruijer i Suzan Lamens (nr 2) 2:6, 4:6.

Lagos

W eliminacjach turnieju w Nigerii (korty twarde, 25 tys. $) David Argasiński był słabszy od Pascala Ziyaba Alome (Ghana) 4:6, 4:6.

W deblu Argasiński i Amerykanin Jordan Parker przegrali z Hindusami Aryanem Goveasem i Jayeshem Pungliyą 6:7 (3), 3:6.

Kategoria: ITF

Informujemy, iż nasza strona używa plików cookies w celu prowadzenia anonimowych statystyk jej odwiedzin.