Logo Polski Tenis

WYNIKI

ROLAND GARROS: Fręch - Alexandrova 6:3, 3:6, 6:3; Diyas - Linette 6:3, 6:1; K. Kozlova - Ostapenko 7:5, 6:3; Q. Wang - V. Williams 6:4, 7:5; Putintseva - Konta 6:4, 6:3; Svitolina - Tomljanovic 7:5, 6:3; Stephens - Rus 6:2, 6:0; Kontaveit - Brengle 6:1, 4:6, 6:2; Kuzmova - Schiavone 7:6 (2), 7:6 (2); Makarova - S. Zheng 6:4, 6:1; Cornet - Errani 2:6, 6:2, 6:3; Martic - Y. Wang 6:2, 6:3; Strycova - Nara 1:6, 6:3, 6:4; Brady - Hesse 6:1, 6:1; Dzumhur - Kudla 6:4, 6:2, 6:2; Dimitrov - Safwat 6:1, 6:4, 7:6 (1); Nishikori - Janvier 7:6 (0), 6:4, 6:3; Moutet - Karlovic 7:6 (7), 6:2, 7:6 (5); Pouille - Medvedev 6:2, 6:3, 6:4; Berrettini - Otto 3:6, 7:5, 6:2, 6:1; Monfils - Benchetrit 3:6, 6:1, 6:2, 6:1; Donaldson - Jarry 6:3, 4:6, 3:6, 6:3, 6:4.

Aktualności

ITF Juniors – Maribor Open 2017

Grupa polskich juniorów (do lat 18) rywalizowała w turnieju ITF w słoweńskim Mariborze.

W Maribor Open 2017 (carpet w hali, kategoria grade 4) najlepiej zaprezentowała się Weronika Falkowska, która był w półfinale singla oraz triumfowała w deblu wraz z Martyną Kubką.

Falkowska (158. miejsce w klasyfikacji ITF juniorek) była rozstawiona z nr 1. Pokonała Słowenkę Sheilę Glavas 6:2, 6:2, Ukrainkę Alinę Tsyurpalevych 7:6 (8), 6:3 i Łotyszkę Darię Semenistaję 6:2, 6:2. W półfinale nie sprostała Czeszce Kristynie Lavickovej (nr 4) 6:2, 6:7 (4), 0:6.

Kubka (423, na początku listopada zwyciężyła w Mińsku) wygrała z Rosjanką Anną Lytnevą 6:4, 6:3, ale uległa Lavickovej 6:7 (4), 1:6, późniejszej triumfatorce zawodów.

Karolina Jaśkiewicz (561) była słabsza od Słowenki Pii Lovric 7:5, 3:6, 4:6.

W gronie juniorów Makary Adamek (478) był lepszy od Serba Sabita Sunticia 4:6, 6:3, 7:5. Przegrał jednak ze Słoweńcem Filipem Jeffem Planinsekiem 3:6, 7:6 (2), 3:6. Tomasz Dudek (363) był słabszy od Włocha Mattii Bellucciego 2:6, 6:7 (2).

W deblu Falkowska i Kubka (nr 3) sięgnęły po tytuł. Wygrały kolejno z Serbką Jovaną Babic i Tsyurpalevych 6:1, 6:2, Słowenkami Metką Komac i Zalą Ule 6:4, 6:3, Słowaczką Michaelą Kadleckovą i Lavickovą 6:1, 6:4 oraz Maltanką Francescą Curmi i Semenistają 3:6, 4:6.

Jaśkiewicz i Słowaczka Katarina Kuzmova pokonały Słowenki Anji Gal i jej rodaczki Glavas 4:6, 6:2, 10:3. Uległy jednak Curmi i Semenistaji 2:6, 2:6.

Adamek i Dudek (nr 2) przegrali z Chorwatem Roko Horvatem i Węgrem Peterem Vorosem 4:6, 6:7 (5).

Drabinki

Kategoria: ITF Juniors