MIAMI: A. Zverev - Marozsan 6:3, 7:5; Medvedev - Jarry 6:2, 7:6 (7); Sinner - Machac 6:4, 6:2; Alexandrova - Pegula 3:6, 6:4, 6:4; D. Collins - Garcia 6:3, 6:2.

Tokio WTA – Linette bez tytułu

Magda Linette, Katarzyna Piter i Alicja Rosolska startowały w Japan Women’s Open Tennis.

Linette walczyła z powodzeniem w zawodach głównych. Zagrała o pierwszy tytuł w turnieju WTA. Awansowała w rankingu na 64. miejsce.

Magda pokonała Amerykankę Lauren Davis 6:3, 6:2 i Kazaszkę Zarinę Diyas 6:2, 7:5. W drugim secie spotkania z Diyas prowadziła już 5:2, ale dwa razy nieskutecznie serwowała na mecz. Zakończyła pojedynek przy trzeciej próbie.

W ćwierćfinale Linette wygrała z Tajwanką Su-Wei Hsieh 6:3, 6:3. W półfinale była lepsza od Amerykanki Christiny McHale 3:6, 6:4, 6:3. Zwycięstwo jest tym cenniejsze, że przegrywała już 3:6, 0:1.

W finale uległa Belgijce Yaninie Wickmayer 6:4, 3:6, 3:6, choć prowadziła 6:4, 2:0.

Drabinka singla kobiet w Tokio – Kliknij tutaj

W eliminacjach Piter przegrała bardzo wyrównany mecz z Rosjanką Alexandrą Panovą 6:7 (5), 6:7 (5).

Drabinka eliminacji singla kobiet w Tokio – Kliknij tutaj

W deblu Rosolska i Kanadyjka Gabriela Dabrowski wygrały z Tajwanką Chin-Wei Chan i Chorwatką Dariją Jurak 6:7 (6), 7:6 (3), 10:5. W dwunastym gemie drugiego seta obroniły trzy piłki setowe. W ćwierćfinale nie sprostały Ukrainkom Katerynie Bondarenko i Oldze Savchuk 5:7, 4:6.

Linette i Chinka Kai-Lin Zhang przegrały z Japonkami Misaki Doi i Kurumi Narą 6:7 (6), 2:6.