Logo Polski Tenis

DOHA: Woźniacka - Kerber 7:6, 1:6, 6:3; Halep - Bellis 6:0, 6:4; Muguruza - Garcia 3:6, 6:1, 6:4; ROTTERDAM: Federer - Haase 4:6, 6:1, 6:1; Dimitrov - Rublev 6:3, 6:4.

Aktualności

Tajpej WTA – Linette przegrała z Babos

Magda Linette (60 WTA) została rozstawiona z numerem siódmym w turnieju WTA Taiwan Open 2018.

Z zawodów w Tajpej wycofały się m.in. Elina Svitolina, Daria Gavrilova czy Belinda Bencic. Polka w pierwszej rundzie wygrała z zawodniczką z eliminacji – Chinką Xinyun Han (131) 6:2, 6:0.

Magda po raz trzeci w karierze pokonała leworęczną rywalkę z Chin. W 2011 roku w Toruniu zwyciężyła 2:6, 6:3, 7:5, a trzy lata później w Hongkongu triumfowała 7:6, 6:4.

W 1/8 finału poznanianka wygrała ze Szwedkę Johannę Larsson (83) 6:1, 6:7 (4), 7:6 (3). W drugim secie Magda nie wykorzystała czterech piłek meczowych (przy 5:4 i 6:5). W trzeciej partii obroniła cztery meczbole (przy 3:5, 4:5).

W ćwierćfinale Linette po raz drugi w tym sezonie uległa Węgierce Timei Babos (45) 1:6, 3:6. W Shenzhen Babos zwyciężyła 6:2, 6:1.

Od środy Magda będzie walczyła w Tallinnie w turnieju Fed Cup.

Drabinka singla

W deblu Linette i Rosjanka Anna Blinkova przegrały z Węgierką Timeą Babos i Tajwanką Hao-Ching Chan (duet nr 1) 6:3, 0:6, 5:10.

• mb

Zgadza się. Pomyliłem kolumny. Oby doszła jak najdalej.
        Brawo dla Magdy za dzisiejszy mecz.
        Dziś jeszcze ma grać przeciw Babos w deblu. Życzę zwycięstwa – ale nie jestem przekonany, czy to dobry pomysł, żeby Magda traciła siły na debla.

• Pablo

W deblu akurat przegrała. Teraz skupi się już tylko wyłącznie na singlu

• Rafał Baranowski

Nie wiem co ta Linette znowu odwala 6:1 3:1,później 6:1 6:5 i dwie piłki meczowe przy własnym serwisie niewykorzystane , no i przegrała tego drugiego seta po tiebreku.Najprawdopodobniej przegra cały mecz,ale tak to już jest,gdy się nie wykorzystuje swoich szans

• mb

A jednak wygrała. Wielki szacunek za obronienie tylu piłek meczowych. Gratulacje dla Magdy.

No całe szczęście,brawo za walkę chociaż mecz powinna skończyć o wiele wcześniej,ciekawe czy się zrewanżuje Babos

• hen-live

Myślałem że już po Magdzie gdy w drugim secie serwowała na wygranie meczu prowadziła 40-0 i przegrała gema.Pomyślałem że wróciły stare koszmary gdy miewała siedem czy dziewięc piłek meczowych i przegrywała mecze.Chyba duża zasługa trenera który ją uspokoił.Teraz chyba przyjdzie jej zagrac z Babos bo widzę że już wygrała pierwszego seta 6-3 z tą 169 Jakupovic.Mam nadzieję że ten medical timeout Magdy to był tylko wybieg na uspokojenie się i wybicie Szwedki z rytmu.

• mb

Jakupovic wyrównała.
      Która by nie wygrała, to ma jeszcze do rozegrania debla, więc może będzie równie zmęczona jak Magda.

• Pablo

Kolejny horror na własne życzenie. Byłym przekonany, że po porażce w drugim secie przegra ten mecz na bank. Za którą piłką meczowa tym razem wygrała?

• mb

Raczej za szóstą ( 4 piłki meczowe były dla Larsson).

Oby dzisiaj wygrała – niechby i za dziesiątą piłką meczową.

• mb

Apetyt rośnie w miarę jedzenia, więc dziś jesteśmy smutni, ale mimo wszystko wielkie gratulacje należą się Magdzie za ten turniej.

• hen-live

Oczywiście.W końcu to 1/4 finału turnieju WTA więc jakieś pkt do rankingu zarobiła chyba 60 no to znowu awans od poniedziałku.Cieszmy się że możemy oglądac jakąś polską tenisistkę oprócz Agnieszki Radwańskiej na tym poziomie.

• gtaak

Cos jej nie idzie przeciwko Babos.Wygrywa tak malo gem z kims kto nie jest duzo wyzej w rankingu.

• hen-live

Wyraźnie było widac że nie doszła do siebie po poprzednim meczu i wyglądała jak by grała bez wiary w zwycięstwo.A tak meczu nie można wygrac.