MADRYT WTA 1000: Potapova - Shnaider 7:5, 6:4; Xiyu Wang - A. Bogdan 6:7 (5), 7:6 (4), 6:2; Schmiedlova - Kenin 6:3, 6:4; Rus - B. Fruhvirtova 7:5, 6:3; Eala - Tsurenko 2:6, 6:4, 6:4; Podoroska - Siniakova 6:2, 7:6 (2); Maria - Stearns 6:7 (4), 6:2, 7:6 (5); Begu - L. Fruhvirtova 6:4, 7:6 (0).

Wimbledon 2017 – awans Radwańskiej

Magda Linette szybko pożegnała się z turniejem singlowym kobiet Wimbledonu 2017.

Do drugiej rundy londyńskiego turnieju awansowała za to Agnieszka Radwańska, która w dobrym stylu pokonała Serbkę Jelenę Jankovic.

Magda Linette świetnie rozpoczęła spotkanie z doświadczoną Amerykanką Bethanie Mattek-Sands, ale ostatecznie przegrała 6:1, 2:6, 3:6. Poznanianka dominowała w pierwszej partii. Przełamała znakomitą deblistę dwa razy (3:1, 5:1). W drugim secie to Magda dwukrotnie straciła podanie (1:3, 2:6).

W decydującej odsłonie Polka przegrywała już 0:5. Rzuciła się do odrabiania strat (3:5), ale nie zdołała doprowadzić do wyrównania (3:6).

Agnieszka Radwańska (rozstawiona z nr 9) wygrała z Serbką Jeleną Jankovic 7:6 (3), 6:0. W pierwszej partii Jankovic dwa razy nieskutecznie serwowała na seta. W tie-breaku krakowianka zwyciężyła 7:3. W drugim secie triumfowała już bardzo łatwo (6:0).

W drugiej rundzie Radwańska spotka się w czwartek z Amerykanką Christiną McHale.