Logo Polski Tenis

SINGAPUR: Woźniacka - Svitolina 6:2, 6:0; Halep - Garcia 6:4, 6:2; WIEDEŃ: A. Zverev - Troicki 6:3, 4:6, 6:4; Kohlschreiber - Isner 7:6 (6), 6:4; Herbert - Tomic 7:6 (4), 7:5; Gasquet - F. Lopez 6:2, 6:3; G. Simon - Gulbis 6:3, 6:3; BAZYLEA: Shapovalov - Sugita 4:6, 6:2, 7:6 (3); Bautista-Agut - Kukushkin 6:0, 6:3.

Aktualności

Wuhan WTA – Polki odpadły w singlu

Agnieszka Radwańska, Magda Linette i Alicja Rosolska grały w turnieju WTA w Wuhan.

Dongfeng Motor Wuhan Open (na kortach twardych w hali, 2,36 mln $ w puli nagród) to zawody rangi Premier 5. Radwańska i Linette w dobrym stylu awansowały do trzeciej rundy.

Ze zmagań w Chinach wycofały się m.in. CoCo Vandeweghe, Mirjana Lucic-Baroni i Lucie Safarova. Nie zgłosiły się natomiast Elina Svitolina i Venus Williams.

Radwańska (13. miejsce w rankingu WTA) była lepsza od Słowaczki Magdaleny Rybarikovej (28) 6:4, 7:5. W obydwu setach przeciwniczka miała przewagę breaka, ale Agnieszka odrabiała straty.

Polka została rozstawiona z nr 9. W drugiej rundzie wygrała z Niemką Julią Goerges (27) 7:5, 7:5. Kluczowe przełamania zdobywała w ostatnich gemach obydwu setów.

W trzeciej rundzie Radwańska przegrała z Australijką Ashleigh Barty (37) 6:4, 0:6, 4:6.

Kwalifikantka Linette (83) pokonała Estonkę Anett Kontaveit (34) 7:5, 6:4. W pierwszej partii obroniła dwie piłki setowe przy stanie 4:5. W drugim secie też wiele się działo. Magda prowadziła 3:1, przegrywała 3:4 (ze stratą przełamania), ale ostatecznie triumfowała 6:4.

W pojedynku drugiej rundy poznanianka rozbiła Czeszkę Katerinę Siniakovą (57) 6:1, 6:2. W 1/8 finału po wyrównanym spotkaniu uległa Hiszpance Garbine Muguruzie (1) 2:6, 6:1, 4:6.

Drabinka singla

W silnie obsadzonych kwalifikacjach Linette wygrała z Australijką Ariną Rodionovą (122) 6:3, 6:3 i Chinką Jing-Jing Lu (202) 6:7 (0), 6:4, 6:1.

Drabinka eliminacji

Partnerką deblową Rosolskiej jest Amerykanka Abigail Spears. Zostały rozstawione z nr 7. Wygrały z Belgijką Elise Mertens i Holenderką Demi Schuurs 5:7, 6:3, 10:8 oraz Rosjanką Darią Kasatkiną i Czeszką Kateriną Siniakovą 6:1, 7:5.

W ćwierćfinale przegrały z Hinduską Sanią Mirzą i Chinką Shuai Peng 6:3, 3:6, 5:10.

Drabinka debla

Kategoria: WTA
  • Paulina Moręda

Magda jest 74 w rankingu WTA, nie ATP 😉

• Andrzej Pikul

Szczególarz…[ to z Vabanku ), a właściwie szczególara, jestem podobny, choć nie zawsze chce mi się wytykać podobne błędy, żeby nie wyjść na starego tetryka, którym tak i tak jestem . pozdrowienia Andrzej

• maka

Wiemy, pośpiech, dzięki

• gtaak

Magda znow contra rosjanka z Australi -tak jak w Tokyo

• Pablo

Bardzo dobry mecz Magdy z Rodionovą. Ani razu nie straciła podania, a sama trzykrotnie przełamała rywalkę

• Pablo

Magda wygrała z Estonka i zagra w drugiej rundzie. Forma jest!

• gtaak

Swietny wynik i unikla Mila (WR 15) to moze isc dalej

• Pablo

Radwańska w 2 rundzie, choć nie obyło się bez problemów. Oby w kolejnym meczu było lepiej

• gtaak

Tak,bo potem moze byc Konta

• Pablo

Konta za burtą. To dobry news dla Agnieszki. Nie wiem w jakiej jest aktualnie dyspozycji ale do 1/4 mogłaby dojść

• Pablo

Agnieszka znowu zaskoczyła. Wygrana z Goerges da jaj awans co najmniej na 11 miejsce z 13 obecnie i jeśli Cebula przegra dziś, a Aga pokona Barty, to wróci do top 10

• hen-live

Nie wiem czy tak jest bo Agnieszka chyba broni pkt za zeszłoroczny ćwierćfinał.Czyli jeśli nie osiągnie ćwierćfinału to traci 190 pkt ale że za trzecią rundę ma 105 pkt to straciła by tylko 85 pkt.No ale mamy nadzieję że wygra z tą Barty i będzie co najmniej w ćwierćfinale.

• Waldy Kimski

magda l. w formie!

• Pablo

Magda też wygrała i to w jakim stylu! Kto by się spodziewał, że w 3 rundzie zobaczymy dwie Polki

• hen-live

Faktycznie Magda rozbiła Siniakovą w pięknym stylu.Nie pomogły kombinacje Czeszki z medical time.Dobrze że możemy liczyć na dziewczyny bo o facetach nie ma co mówić.

• gtaak

Tak,wspanialy wynik.Czy idzie narescie do Top 50?

• Pablo

Najwyższy czas

• hen-live

Miałem sen w trakcie popołudniowej drzemki że Magda Linette pokonała Muguruzę.

• Pablo

Heheh fajnie by było, bo właśnie Aga poległa z tym workiem z Australii

• hen-live

Jak przegrywa się seta 0-6 to nie należy się zwycięstwo.Ale w Pekinie czeka ją przeprawa bo broni 1000 pkt za wygranie tego turnieju w zeszłym roku.

No czeka ją tak jak mówiłem spadnie po turnieju w Pekinie z top 20,a później już będzie jej trudniej wrócić skoro wygrywa co najwyżej po trzy mecze w turnieju,w szlemie już w 3 rundzie będzie trafiała na trudne zawodniczki. Co do meczu walczyła, na ale to profesjonalny sportowiec więc trudno by tego zabrakło,siedem gemów przegranych z jakąś Barty, trochę słabo- statystyki drugiego seta:0 piłek wygranych przez Polkę!!!!!! , 31% pierwszego serwisu. Jestem ciekaw jakby doszło do konfrontacji Linette z Radwą kto by wygrał

• gtaak

Ok zawsze mozna przegrac,ale te 0-6 pokazuje ze cos jest zle

• Pablo

Drugiego seta jakby odpuściła, bo ta młoda była w natarciu i można jej wybaczyć, ale w 3-im powinna przycisnąć i wygrać!

• gtaak

Ciekawe bedzie za dwie godziny ile gem Magda wygra og Mugy
    Dla mnie 6 juz by bylo dobrze.

Liczę na sensację,ale pewnie nic z tego

• hen-live

Oby tylko nie wystraszyła się jak w tych meczach z Pliskovą.

• gtaak

Juz jest pol sensacji: Magda 6-1w drugiej set!

Zacząłem oglądać od 4;2 w trzecim,(tak piękna pogoda wolałem z niej skorzystać)szkoda,ale moim zdaniem potwierdziła dobrą dyspozycję z ostatnich tygodni.Teraz czas coś uzbierać w Pekinie i Tanjinie(mam nadzieję,że się tam zgłosiła)od poniedziałku na 70 miejscu ,Radwa na 11 jak się nic nie zmieni.Pozdro i korzystajcie z pięknej pogody!!!

• gtaak

Tak,wspanialy mecz. Czy Magda idzie zastampic Age kto chyba by nie byla tak blisko do wygrania?

• Pablo

Magda była naprawdę blisko odniesienia największej wygranej w karierze zwłaszcza po kapitalnym drugim secie. Szkoda, że w trzecim wyrównanym secie była minimalnie gorsza od Hiszpanki, choć tanio skóry nie sprzedała i za to należą się jej ogromne słowa uznania! Oby podtrzymała obecną dyspozycję w kolejnych turniejach

• hen-live

Zgadzam się.Nie było wiele aby Magda sprawiła wielką niespodziankę.Grała jak równa z równą z No.1 na świecie i w przeciwieństwie do tych meczów z Pliskovą nie spuściła głowy tylko walczyła.Zobaczymy czy pójdzie za ciosem w Pekinie tylko że tam chyba też musi się kwalifikować.Boję się o Agnieszkę bo broni 1000pkt i jak będzie klapa to może spaść pod koniec drugiej dziesiątki.

• gtaak

Dzisiaj rozumiemy dlaczego Aga przegrala i Magda byla blisko do zwyciestwa.Barty pokonala Pliskova i Mugu przegrala.z Ostapenko