Polski Tenis

WYNIKI

ANGERS WTA 125: Burel - Paquet 3:6, 6:4, 6:2; MONTEVIDEO WTA 125: Zarazua - Parry 7:5, 3:6, 6:4; DUBAJ ITF W100: Tikhonova - Hartono 6:1, 6:4.
Polska Liga Tenisa

Agnieszka Radwańska odwiedziła Warszawę

Agnieszka Radwańska wraz z ojcem, Tomaszem Wiktorowskim oraz prezesem PZT Jackiem Muzolfem odpowiadali na pytania dziennikarzy.

Wcześniej spotkali się z minister sportu Joanną Muchą. Rozmowy dotyczyły planowanego ośrodka tenisowego rodziny Radwańskiej w Krakowie oraz finansowania PZT z budżetu ministerstwa.

Konferencja prasowa odbyła się w Champions Sport Bar and Restaurant na parterze hotelu Marriott w Warszawie.

Nasza tenisistka odniosła się do pytań o przyczyny ostatnich sukcesów. Poinformowała o swoich planach startowych (Stuttgart, Madryt, Rzym, Bruksela).

Wyznała, że nie jest przesądna i chętnie podjęłaby się bycia chorążym reprezentacji olimpijskiej w Londynie, mimo ciążącej na tym stanowisku „klątwy” (chorąży nigdy nie zdobył medalu podczas igrzysk). W deblu najchętniej zagrałaby z siostrą Urszulą.

Ojciec sióstr stwierdził, że młodsza ma również talent do tenisa, jednak póki co musi wygrać mentalnie z samą sobą by móc walczyć o największe trofea.

Na konferencji obecny był również Wojciech Fibak, który kurtuazyjnie zadał Agnieszce pytanie o jej ulubioną nawierzchnię w Wielkim Szlemie.

Tenisistka przyznała, że na pewno nie jest to ziemia, a jej faworytką jest trawa, dlatego ma duże nadzieje na medal na igrzyskach olimpijskich.

Kategoria: