Polski Tenis

WYNIKI

ANDORA WTA 125: Bassols Ribera - E. Andreeva 7:5, 7:6 (3); BUENOS AIRES WTA 125: Pigossi - Carle 6:3, 6:2.
Polska Liga Tenisa

Akademia Karoliny Wożniackiej – ruszyły zapisy

Akademia Karoliny Wożniackiej rozpoczyna realizację swojego programu w Polsce.

Powołano ją 18 września 2011 roku przez Fundacja Bit Masters. Siedziba główna mieści się w Toruniu. Nasz portal został partnerem AKW.

– Nie jesteśmy typową szkołą tenisa. Nie wiążemy się z żadnym konkretnym klubem tenisowym. Jesteśmy niezależną fundacją, powołaną po to, aby przekazać doświadczenia szkoleniowe i wychowawcze, które złożyły się na rozwój i sportowy sukces mojej córki, Karoliny – zaznacza Piotr Wożniacki.

– To, czego nauczyliśmy się przez lata treningów i udziału w turniejach tenisowych na całym świecie, chcemy przekazać za pośrednictwem AKW. Jej nazwa to nie chwyt reklamowy, to oferta nowoczesnego, kompleksowego programu nauczania i rozwoju kariery sportowej, którą przeszła moja córka – dodaje Wożniacki.

Dla dzieci w wieku 8-14 lat

Oferta Akademii skierowana jest do dzieci i młodzieży w wieku od 8 do 14 lat. AKW realizować będzie program w kilku ośrodkach w Polsce. Na początku w Bydgoszczy, Wrocławiu i Sopocie.

Podstawowe zajęcia odbywać się będą podczas weekendowych zgrupowań. Na program weekendowego zgrupowania składać się elementy szkolenia sportowego i mentalnego.

Zajęcia praktyczne na korcie prowadzone przez najlepszych polskich i zagranicznych trenerów. Zarejestrowani studenci AKW otrzymają specjalny indeks oraz koszulki AKW.

Latem AKW zamierza zorganizować dwutygodniowe obozy dla dzieci i młodzieży. Dla najmłodszych dzieci w wieku od 6 do 9 lat AKW planuje zorganizowanie cyklu turniejów minitenisa o puchar Karoliny Wożniackiej.

Aplikacja do pobrania

Wysokość opłat, program stypendialny i rabatowy dla studentów AKW zostaną przedstawione podczas spotkań kadry AKW z rodzicami.

Wstępną aplikację do AKW można pobrać na stronie – Kliknij tutaj

Więcej informacji w spawach szkoleniowych udziela Paweł Owczarz, dyrektor do spraw programu: e-mail: pawel.owczarz@akademiakarolinywozniackiej.pl – telefon: 502614484.

Dla niepełnosprawnych

AKW podjęła współpracę z samorządem województwa kujawsko-pomorskiego oraz Polskim Komitetem Paraolimpijskim.

Strony podpisały list intencyjny, w którym postanowiły doprowadzić do powstania w Kujawsko-Pomorskiem Ośrodka Przygotowań Paraolimpijskich w tenisie na wózkach.

Kategoria: