MIAMI: D. Collins - Alexandrova 6:3, 6:2; Rybakina - Azarenka 6:4, 0:6, 7:6 (2); Dimitrov - Alcaraz 6:2, 6:4; A. Zverev - Marozsan 6:3, 7:5; Medvedev - Jarry 6:2, 7:6 (7); Sinner - Machac 6:4, 6:2.

Ala i Jarosława w drugiej rundzie

Alicja Rosolska z Jarosławą Szwedową wygrały pojedynek pierwszej rundy z Rumunką Soraną Cirsteą i Chinką Shuai Peng w Mutua Madrileña Madrid Open 6:0, 6:3.

Świetny początek naszej pary. Odebrały podanie rywalkom w pierwszym, trzecim i piątym gemie. Pierwszy set 6:0 dla Ali i Jarosławy. Trwał zaledwie 17 minut. Rumunka i Chinka zdołały wygrać 8 piłek, przy 24 naszego debla.

W drugiej partii w trzecim gemie nasze dziewczyny wykorzystały pierwszego breakpointa i prowadziły (2:1). Błyskawiczne odrobienie strat (2:2).

Ala i Jarosława przełamały rywalki do zera (3:2). Kolejny break i już (5:2). Rumunka i Chinka jeszcze walczyły. Przełamały naszą parę (5:3). Pierwsza piłka meczowa dała zwycięstwo Rosolskiej i Szwedowej 6:3.

O ćwierćfinał Ala i Jarosława zagrają z Sereną i Venus Williams. Amerykanki są rozstawione z numerem 1.

Z pary rumuńsko-chińskiej bardziej doświadczoną i utytułowaną jest Shuai. 23-latka jest aktualnie 22 w rankingu, była już jednak blisko awansu do pierwszej dziesiątki (12 w 2009). Ma na swoim końcie 6 zawodowych tutułów.

Trzy lata młodsza Sorana wygrała trzy imprezy deblowe WTA, a także 9 z cyklu ITF. Ostatni sukces odniosła kilka dni temu w Estoril (z Anabel Meddina Garrigues). Obecnie 73 w rankingu, najwyżej była 35.