Polski Tenis

WYNIKI

SEUL ATP 250: Nishioka - Evans 6:2, 7:6 (3); Brooksby - Wu 7:6 (5), 3:6, 6:0; Jarry - Peniston 6:3, 7:6 (8); S. Johnson - Nam 7:6 (3), 6:4; McDonald - P. Martinez 7:5, 6:4; Tseng - O'Connell 6:4 i krecz Australijczyka; TEL AWIW ATP 250: Van de Zandschulp - J. Sousa 6:2, 6:3; L. Broady - Medjedovic 7:5, 6:3; TALLIN WTA 250: Tiechmann - Siegemund 6:4, 7:6 (7); Martincova - Bjorklund 7:6 (6), 6:3; PARMA WTA 250: Zanevska - Bronzetti 6:3, 6:2; Galfi - Andreeva 6:1, 6:2; Waltert - Zidansek 6:4, 6:4.
Polska Liga Tenisa

Alek Charpantidis o meczu Michała

Alek Charpantidis, trener Michała Przysiężnego dzieli się z nami wrażeniami po meczu pierwszym meczu podopiecznego w kwalifikacjach Australian Open.

– „Ołówek” rozegrał niezły mecz. Rywal był troszkę mocniejszy niż się spodziewaliśmy. W pierwszym secie przy stanie 2:2 Michał stracił podanie. Szybko odrobił straty w w pełni kontrolował wydarzenia na korcie – relacjonuje trener.

Drugi set rozpoczął się od prowadzenia Polaka 3:1.

– Tunezyjczyk wyrównał na 3:3, ale trzy z ostatnich czterech gemów wygrał Michał i to on awansował do drugiej rundy – mówi Alek. – „Ołówek” jest zadowolony z postawy w meczu. Zrobił niewiele niewymuszonych błędów. Ponadto świetnie returnował. Oby tak w kolejnych pojedynkach. Przegrane podania wynikały nieco ze słońca, które z jednej strony świeciło obydwu serwującym idealnie w oczy. Wiał także wiatr, ale nie utrudniał gry.

Następnym przeciwnikiem będzie Noam Okun.

– Podglądaliśmy zawodnika z Izraela w dzisiejszym meczu z Paulem Capdeville z Chile. Okun nie dysponuje może jakimś piorunującym uderzeniem z głębi kortu, ale ma dobre czucie piłki. Znakomicie gra skróty, slajsy i woleje. Gra bardzo kombinacyjnie – ocenia Charpantidis. – Michał z pewnością będzie musiał próbować dyktować warunki, by nie dać rywalowi czasu na jego sztuczki.

Mecz Przysiężnego z Okunem odbędzie się znów na korcie 13 (piąte spotkanie od północy naszego czasu).

Po jednodniowym ochłodzeniu w Melbourne znów robi się gorąco.

– Jutro ma być około 30 stopni w cieniu i lekki wiaterek – wyjawia Alek. – Dziś przyjeżdżają deblistki Klaudia Jans i Alicja Rosolska z trenerem Maciejem Domką. Polska grupa będzie więc liczniejsza.

Kategoria: