MADRYT WTA 1000: Linette - Cocciaretto 3:6, 6:4, 6:4; Osaka - Minnen 6:4, 6:1; Bouzas Maneiro - Badosa 2:6, 6:3, 6:3; Vekic - Siegemund 6:1, 6:2; Stephens - Trevisan 6:3, 5:7, 6:4; Sorribes Tormo - Pera 7:5, 6:2; Putintseva - Yuan 6:2, 6:4; Sherif - L. Davis 4:6, 7:6 (4), 6:4; S. Rogers - S. Zhang 6:3, 6:2; Jimenez Kasintseva - Lin Zhu 6:4, 6:3; Dolehide - Z. Bai 6:3, 6:3; Bronzetti - Gracheva 6:3, 6:3; S. Rogers - S. Zhang 6:3, 6:2; Altmaier - Landaluce 6:1, 7:5; Seyboth Wild - Safiullin 6:4, 6:4; Daniel - Vukic 6:2, 6:7 (1), 6:1; Navone - Popyrin 7:5, 6:2; Munar - Borges 7:5, 6:4.

Auckland WTA – Agnieszka Radwańska z trofeum

Agnieszka Radwańska sięgnęła w Auckland po jedenasty tytuł w karierze.

W zawodach w Nowej Zelandii Polka (czwarta w rankingu WTA) nie straciła nawet seta. Pokonała Węgierkę Gretę Arn (115) 6:2, 6:2, Rumunkę Simoną Halep (47) 6:3, 6:1 i Rosjankę Elenę Vesninę (68) 6:3, 6:3.

W półfinale wygrała z Jamie Hampton (70) z USA 7:6 (4), 7:6 (3). W finale była skuteczniejsza od Belgijki Yaniny Wickmayer (23) 6:4, 6:4.

Krakowianka świetnie rozpoczęła decydujący pojedynek. Przełamała Belgijkę w trzecim gemie (2:1). Miała nawet okazje na kolejnego breaka (3:2),

W ósmym gemie Wickmayer wywalczyła rebreaka (4:4), ale nie utrzymała podania (5:4). Radwańska skutecznie serwowała na seta (6:4).

Agnieszka żle rozpoczęła drugą partię (0:2). Szybko opanowała sytuację (2:2). Po raz drugim w tym secie przełamała Yaninę (4:3).

Belgijka obroniła cztery meczbole (5:4). W kolejnym gemie zmarnowała trzy szanse na rebreaka. Przy szóstej okazji Iśka zakończyła seta (6:4) i finałowy mecz.

Radwańska zdobyła jedenaste trofeum w karierze. W przyszłym tygodniu zagra z nr 1 w turnieju w Sydney. Ma wolny los w pierwszej rundzie.

– Nie mogłam wymarzyć sobie lepszego początku roku. W dodatku wygrałam turniej, w którym grałam po raz pierwszy. To perfekcyjne przygotowanie do Australian Open – powiedziała Radwańska. – Wierzę, że uda mi się utrzymać grę na takim wysokim poziomie przez kolejne tygodnie.

– Jestem rozczarowana. Zrobiłam wszystko, co tylko mogłam – wyjawiła Wickmayer. – Zostawiłam serce i duszę na korcie, ale niestety, to nie wystarczyło do zwycięstwa.