MADRYT WTA 1000: Eala - Tsurenko 2:6, 6:4, 6:4; Rus - B. Fruhvirtova 7:5, 6:3.

Australian Open 2013 – wielki powrót Janowicza

Jerzy Janowicz kontynuuje zwycięską serię w Australian Open.

Łodzianin (26 w klasyfikacji ATP) w drugiej rundzie turnieju w Melbourne pokonał po pięciosetowym pojedynku Hindusa Somdeva Devvarmana (551) 6:7 (10), 3:6, 6:1, 6:0, 7:5.

Zrewanżował się rywalowi (był już 62. na świecie) za porażkę sprzed czterech lat w eliminacjach US Open (3:6, 2:6).

W trzeciej rundzie Polak zagra w piątek o godz. 4 rano z Hiszpanem Nicolasem Almagro (11).

Przebieg

Pierwszy set rozpoczął się od dwóch przełamań (1:1). Kolejne gemy dla serwujących (6:6). W tie-breaku Janowicz zmarnował cztery piłki setowe. Przegrał dodatkową rozgrywkę 10:12. Popełnił w partii 32 niewymuszone błędy.

W drugim secie Jurek dwa razy nie utrzymał podania (3:6). Odnalazł formę w dwóch kolejnych partiach, w których znakomicie serwował, a po trzy razy przełamywał Hindusa (6:1, 6:0).

Piąty set długo układał się po myśli Polaka. Uzyskał breaka w czwartym gemie (3:1). Stacił koncentrację z powodu dolegliwości dłoni (pęcherz).

Nieskutecznie serwował na mecz (5:4). Devarman wyrównał (5:5), ale w dwóch kolejnych gemach lepszy był Janowicz (7:5).

Jerzyk wykorzystał drugiego meczbola. Po udanym returnie cieszył się z wygranej wraz z dużą grupą polskich kibiców.