MADRYT WTA 1000: Osaka - Minnen 6:4, 6:1; Bouzas Maneiro - Badosa 2:6, 6:3, 6:3; Stephens - Trevisan 6:3, 5:7, 6:4; Sorribes Tormo - Pera 7:5, 6:2; Putintseva - Yuan 6:2, 6:4; Sherif - L. Davis 4:6, 7:6 (4), 6:4; S. Rogers - S. Zhang 6:3, 6:2; Jimenez Kasintseva - Lin Zhu 6:4, 6:3; Altmaier - Landaluce 6:1, 7:5; Seyboth Wild - Safiullin 6:4, 6:4; Daniel - Vukic 6:2, 6:7 (1), 6:1; Navone - Popyrin 7:5, 6:2; Munar - Borges 7:5, 6:4.

Awans Agi i Marii, porażka Ali i Julie

Agnieszka Radwańska i Maria Kirilenko odniosły zwycięstwo w pierwszej rundzie turnieju gry podwójnej w Rogers Cup w Montrealu. Alicja Rosolska i Julie Coin nie zagrają w ćwierćfinale

Polka i Rosjanka są rozstawione z numerem ósmym. Wygrały w pierwszym meczu z Niemką Anna-Lena Groenefeld i Turczynką Ipek Senoglu 6:0, 7:6 (4).

W pierwszym secie rozbiły rywalki. Triumfowały w 24 z 34 akcji. W drugiej partii mecz się wyrównał. Doszło do dwóch przełamań. Set rozstrzygnął się w tie-breaku, w którym Isia i Maria był wyrażnie lepsze (7:4).

Dziś w nocy zagrają o ćwierćfinał z Rosjankami Eleną Vesniną i Verą Zvonarevą.

Polsko-francuska para uległa Giseli Dulko z Argentyny i Flavii Pennetcie z Włoch 1:6, 6:2, 8:10.

Pierwszy set to dominacja doświadczonych przeciwniczek. Przełamały naszą parę czterokrotnie, w pierwszym, trzecim, piątym i siódmym gemie. Polka i Francuzka zdołały wywalczyć jednego breaka i był to jedyny gem zdobyty przez nie w tej partii.

Zdecydowanie lepiej Ala i Julie zaprezentowały się w drugim secie. Trzykrotnie odebrały serwis rywalkom. I choć same dały się raz przełamać, to utrzymały przewagę dwóch breaków do końca tej partii.

W supertie-breaku nasza para przegrywała (2:9). Dziewczyny obroniły sześć piłek meczowych (8:9). Siódma jednak została wykorzystana przez Flavię i Giselę (10:8) i dała im zwycięstwo oraz awans do ćwierćfinału.