MIAMI: D. Collins - Alexandrova 6:3, 6:2; Rybakina - Azarenka 6:4, 0:6, 7:6 (2); Dimitrov - Alcaraz 6:2, 6:4; A. Zverev - Marozsan 6:3, 7:5; Medvedev - Jarry 6:2, 7:6 (7); Sinner - Machac 6:4, 6:2.

Awans Kubota i Maracha do londyńskich finałów

Łukasz Kubot i Oliver Marach wygrali z Nicolasem Almagro i Davidem Marrero w meczu drugiej rundy turnieju w Paryżu.

Kubot/Marach66
Almagro/Marrero03

Polak i Austriak na sucho wygrali pierwszego gema i szybko przełamali rywali (2:0). Także Marach zwyciężył przy swoim podaniu do zera (3:0). Łukasz i Oli mają już na koncie podwójnego breaka (4:0).

Nicolas po raz drugi został przełamany. Kubot i Marach wywalczyli pierwszego seta (6:0) w 22 minuty.

Hiszpanie nie wykorzystali dwóch breakpointów w pierwszym gemie drugiej partii (1:0). Doprowadzili do wyrównania (1:1). Kolejny gem dla naszego duetu (2:1). Nadal bez przełamań (4:3).

W decydującym momencie drugiego seta nasza para wywalczyła breaka (5:3). A następnie wykorzystali własny serwis i pierwszą z czterech piłek meczowych zwyciężyli 6:3.

Kubot i Marach zapewnili sobie awans do turnieju Masters. W czwartek około godz. 18 zmierzą się z Czechem Frantiskiem Cermakiem i Słowakiem Michalem Mertinakiem.