MIAMI: D. Collins - Alexandrova 6:3, 6:2; Rybakina - Azarenka 6:4, 0:6, 7:6 (2); Dimitrov - Alcaraz 6:2, 6:4; A. Zverev - Marozsan 6:3, 7:5; Medvedev - Jarry 6:2, 7:6 (7); Sinner - Machac 6:4, 6:2.

Awans Tathiany i Marcina

Tathiana Garbin i Marcin Matkowski awansowali do 2. rundy miksta French Open.

Włoszka i Polak pokonali duet numer cztery zawodów Bethanie Mattek-Sands (USA) i Marka Knowlesa (Wyspy Bahama) 7:6 (4), 6:1.

Tylko pierwszy set był bardzo wyrównany. Obydwie pary przełamywały się w nim po dwa razy. W tie-breaku skuteczniejsi byli Tathiana i Marcin (7:4).

W drugiej partii Garbin i Matkowski dominowali na korcie. W czwartym i szóstym gemie odebrali podanie rywalom (6:1). Oboje świetnie serwowali (5 asów i wiele wygrywających podań). Ponadto dobrze returnowali. Zdobyli połowę punktów po serwisach przeciwników.

Następnymi rywalami naszego miksta będą Czeszka Andrea Hlavackova i Słowak Michał Mertinak.

Garbin ma prawie 33 lata. Wygrała w karierze jeden turniej w singlu (Budapeszt w 2000 roku) oraz osiem w grze podwójnej, m.in. w Warszawie w 2000 roku).