MADRYT WTA 1000: Rus - B. Fruhvirtova 7:5, 6:3; Eala - Tsurenko 2:6, 6:4, 6:4; Podoroska - Siniakova 6:2, 7:6 (2); Maria - Stearns 6:7 (4), 6:2, 7:6 (5); Begu - L. Fruhvirtova 6:4, 7:6 (0).

Baba Cup 2011 – turniej w Warszawie

W dniach 11-12 listopada w Klubie Tenisowym DeSki w Warszawie odbędzie się drugi w tym roku turniej Baba Cup 2011.

W zawodach na kortach przy ul.Zaruskiego 8 mogą startować kobiety, które mają ukończone 30 lat i mają status amatorki.

Nie mogą brać udziału zawodniczki, które kiedykolwiek były na listach klasyfikacyjnych PZT czy ITF, oraz panie, które są trenerkami tenisa (dopuszcza się osoby posiadające tytuł instruktora).

Zgłoszenia przyjmują Barbara Kowalska – barbara.kowalska@wp.pl i Beata Kowalska – kowalska@pzt.pl

PROGRAM

10 listopada: do godz. 19 – weryfikacja; 19 – losowanie i uroczyste otwarcie imprezy.

11 listopada: godz. 9-18 – mecze turniejowe; 20 – babski wieczorek.

12 listopada: godz. 9-14 – spotkania turniejowe; 14 – finał i zakończenie Baba Cup.

Od 2010 roku zmagania odbywają się pod patronatem naszego portalu.

Sponsorami Baba Cup są: Urząd Miasta Warszawa, Hotel Haffner, Hotel Star-Dadaj, Ziaja, KształtoSfera, Teatr Syrena, Trion:z Polska, Focus Fashion – Bjӧrn Borg Bags, Państwowy Instytut Wydawniczy, Wella Polska, Day Spa SHE Fundamentem Day Spa SHE, Teatr Syrena.

Pierwszy tegoroczny turniej Baba Cup odbył się we wrześniu w Centrum Tenisowym Sobota.

W grupie +100 (suma lat duetu) zwyciężyły Małgorzata Grzybek i Ewa Smarsz. W finale pokonały Teresę Stochel i Dorotę Zawiłę 4:6, 6:2, 7:3.

Trzecie miejsce zajęły Jolanta Leończak i Grażyna Szukalska, a czwarte były Gabriela Sławik i Danuta Pawlik-Knapik.

W gronie pań -100 triumfowały faworytki Izabela Gilewicz i Iwona Wojsyk. W finałowym pojedynku wygrały z Joanną Bartkowską i Beatą Mnichowską 4:6, 6:2, 7:3.

Na trzeciej pozycji uplasowały się Ewa Sobczak i Monika Sobas-Rogowska. Czwarte były Karolina Muszyńska i Ewa Żórawska-Banaś.