Polski Tenis

WYNIKI

DELRAY BEACH: Hurkacz - Korda 6:3, 6:3; ANTALYA: De Minaur - Bublik 2:0 i krecz Kazacha; ABU ZABI: Sabalenka - V. Kudermetova 6:2, 6:2.

Belgijki w świetnych nastrojach

przez maka

Kapitan Belgijek Sabine Appelmans była ostrożniejsza w typowaniu wyniku niż Polski. – Nie musimy wygrać 5:0, nam wystarczy 3:2 – mówiła.

Chwaliła również halę, kort i Agnieszkę Radwańską.

– To zawodniczka z pierwszej dziesiątki na świecie, więc może wygrać z każdym. Czeka nas naprawdę trudne spotkanie – podkreśla Appelmans.

Yanina Wickmayer (na zdjęciu) też komplementowała rywalki, jednak musiała też opowiedzieć o sprawach trudnych, czyli niedawnym zawieszeniu w prawach zawodniczki, za trzykrotną nieobecność podczas kontroli antydopingowej. Ostatecznie kara została cofnięta. Zanim to nastąpiło, było wiele strachu i łez.

– Dziś to już za mną i cieszę się, że mogę znów grać. To był trudny czas – wyznała najwyżej klasyfikowana z Belgijek.

Jeszcze kilka tygodni wydawało się, że w ogóle nie zagra w reprezentacji. Tymczasem nie tylko gra, ale też jest jej liderką, bo w ostatniej chwili z gry przeciwko Polsce wycofała się Kim Clijsters.

– Kim deklaruje, że zagra w kolejnych spotkaniach. Podobnie Justine Henin, ale ona potrzebuje trochę czasu, by na powrót przyzwyczaić się do życia tenisistki – wyjaśniała Appelmans.

Wickmayer może więc liczyć na wsparcie Kirsten Flipkens (niegdyś najlepsza juniorka świata nękana w ostatnich latach przez kontuzje) oraz dwóch młodych zawodniczek: An-Sophie Mestach i Sofie Oyen.

A ponieważ Oyen obchodzi w czwartek 18 urodziny, na koniec konferencji do sali wjechał tort, pojawił się też szampan (bezalkoholowy oczywiście) i 18 tulipanów.

Wszyscy gromkim głosem odśpiewali „Sto lat” łamane na „Happy Birthday”. Tort był malinowy (czyli w oficjalnym kolorze Fed Cup) i bardzo słodki.

Kategoria:

Wyniki na żywo | Bukmacherzy - ranking firm z polskim zezwoleniem | Reklama | Linki | Polityka prywatności