Polski Tenis

WYNIKI

BJK CUP: Fręch - Meligeni Rodrigues Alves 6:4, 6:3; Pigossi - U. Radwańska 7:6 (9), 3:6, 6:2; Boulter - Zacarias 7:5, 6:0; Watson - Olmos 7:5, 6:1; Svitolina - Muramatsu 6:3, 6:2; Kostyuk - Naito 6:3, 6:3; Bertens - Xinyu Wang 6:2, 6:0; Xiyu Wang - Rus 6:1, 3:6, 6:2; Putintseva - Podoroska 2:6, 6:4, 6:0; Cocciaretto - Bara 6:1, 6:4; Trevisan - Buzarnescu 6:2, 2:6, 7:6 (5); L. Fernandez - Danilovic 7:5, 4:6, 6:4; Marino - Stojanovic 6:4, 7:6 (6); Ostapenko - Raina 6:2, 5:7, 7:5; MONTE CARLO ATP 1000: Rublev - Nadal 6:2, 4:6, 6:2; Ruud - Fognini 6:4, 6:3; Evans - Goffin 5:7, 6:3, 6:4; S. Tsitsipas - Davidovich Fokina 7:5 i krecz Hiszpana.

Bella Cup 2014 – drabinki – wyniki

przez maka

Serbka Jovana Jaksic jest najwyżej rozstawiona w kolejnej edycji turnieju ITF kobiet Bella Cup 2014.

Zawody w Toruniu rozpoczęły się w niedzielę (eliminacje). Zmagania w drabince głównej od wtorku. Faworytka Jovana Jaksic (123 w rankingu WTA) odpadła już w ćwierćfinale. Serbka w tym sezonie zagrała w finale turnieju WTA w Monterrey.

Z Polek pewne miejsca w zmaganiach głównych miały Justyna Jegiołka, Zuzanna Maciejewska, Paulina Czarnik i Agata Borgman. Trzy ostatnie otrzymały dzikie karty.

Wycofała się Paula Kania, która będzie przygotowywała się do startu w turnieju WTA w Bukareszcie (kwalifikacje od 5 lipca).

W gronie faworytek Bella Cup są też Kazaszka Kamila Kerimbayeva, Białorusinka Aliaksandra Sasnovich, Rumunka Cristina Dinu czy Rosjanka Valeria Solovyeva.

Zaprezentują się również Ukrainki Sofia Kovalets i Veronika Kapshay, Czeszki Tereza Martincova, Katerina Kremperova i Barbora Krejcikova, Białorusinka Ilona Kremen, Australijka Monique Adamczak, Słowenka Masa Zec-Peskiric, Słowaczka Petra Uberalova, Chorwatki Ana Savic i Ema Mikulcic oraz Gruzinka Jekaterina Gorgodze.

W eliminacjach z Polek grały Magdalena Fręch, Anna Korzeniak, Agata Bieńkowska, Julia Przybylska, Dorota Szczygielska, Marta Dyba, Marta Ruszczyńska, Aleksandra Buczyńska, Kasandra Kozub, Marta Kowalska.

SINGIEL

Pierwsza runda: (1) Jaksic – Mikulcic 6:2, 2:6, 6:1; Adamczak – Kramperova 6:7 (6), 6:3, 6:4; Uberalova – Skamlova 6:2, 2:6, 6:1; Jegiołka – (6) Zec-Pesiric 7:5, 1:6, 6:3; Solovyeva – (4) Kremen 1:6, 6:1, 7:6 (2); Sakkari – Grajdek 6:3, 6:3; Mendesova – Lazareva 6:0, 6:0; Melander – (8) Kermibayeva 6:2, 6:2; (5) Kovalets – Maciejewska 6:2, 6:0; Njiric – Tig 6:0, 6:4; Borecka – Morgosova 6:1, 6:0; Gorgodze – (3) Dinu 6;3, 6:2; (7) Krejcikova – Czarnik 6:4, 6:3; Savic – Vajdova 6:1, 1:6, 6:4; Kapshay – Borgman 6:2, 6:0; (2) Sasnovich – Stuchla 6:3, 6:2.

Druga runda: Jaksic – Adamczak 6:3, 6:3; Uberalova – Jegiołka 3;6, 6:0, 6:3; Sakkari – Solovyeva 6:4, 6:3; Mendesova – Melander 4:6, 7:5, 6:2; Njiric – Kovalets 7:6 (1), 4:1 i krecz Ukrainki; Borecka – Gorgodze 6:2, 6:1; Krejcikova – Savic 6:1, 6:4; Sasnovich – Kapshay 6:1, 6:3.

Ćwierćfinały: Uberalova – Jaksic 6:2, 6:4; Sakkari – Mendesova 6:1, 7:5; Borecka – Njiric 6:2, 6:3; Krejcikova – Sasnovich 6:3, 6:4.

Półfinały: Sakkari – Uberalova 6:4, 7:5; Krejcikova – Borecka 6:1, 6:1.

Finał: Krejcikova – Sakkari 6:4, 6:1.

DEBEL

Pierwsza runda: Borecka/Kubicikova – (1) Krejcikova/Sasnovich 6:7 (2), 6:3, 10:7; Gorgodze/Kvatsabaia – Mikulcic/Raickovic 6:2, 6:3; (3) Kramperova/Solovyeva – Borgman/Czarnik 6:1, 6:4; Fręch/Maciejewska – H. Kapustka/K. Kapustka 6:1, 6:2; Melander/Skamlova – Lazareva/Marozava 6:3, 6:4; Njiric/Savic – (4) Curovic/Keriambayeva 6:4, 7:6 (1); Kuncikova/Stuchla – Grajdek/Sakkari 6:2, 7:6 (5); (2) Jegiołka/Kapshay – Allgurin/Silich 6:2, 6:3.

Ćwierćfinały: Borecka/Kubicikova – Gorgodze/Kvatsabaia 3:6, 6:2, 10:7; Kramperova/Solovyeva – Fręch/Maciejewska 6:3, 6:2; Melander/Skamlova – Njiric/Savic 6:2, 6:3; Kuncikova/Stuchla – Jegiołka/Kapshay 1:6, 7:6 (4), 10:2.

Półfinały: Borecka/Kubicikova – Kramperova/Solovyeva 2:1 i krecz; Melander/Skamlova – Kuncikova/Stuchla 6:3, 6:4.

Finał: Borecka/Kubicikova – Melander/Skamlova 7:6 (4), 6:2.

KWALIFIKACJE

Pierwsza runda: Kulova – Magiera 6:0, 6:2; Hruba – K. Kozub 4:6, 6:2, 6:3; Poikajarvi – Buczyńska 6:2, 6:2; Bieńkowska – Ruszczyńska 6:3, 6:2; Bachanek – Miksovska 6:2, 2:6, 7:5; Przybylska – Brdys 6:4, 6:4; Stuchla – Maetschke 6:2, 6:3.

Druga runda: Morgosova – Kulova 7:5, 6:3; Njiric – Korzeniak 6:1, 6:3; Tig – Hruba 6:0, 6:1; Curovic – Zhupanska 6:2, 6:2; Melander – Poikajarvi 6:4, 6:1; Fręch – K. Kapustka 6:2, 6:1; Skamlova – Bieńkowska 6:3, 6:4; Marozava – Shoshyna 4:6, 6:1, 7:5; Sakkari – Bachanek 6:1, 6:0; Silich – Kuncikova 4:6, 6:1, 7:6 (4); Mendesova – Przybylska 6:0, 6:2; Ulvefeld – Pathumann Hearnt 6:0, 6:0; Kubicikova – Zawadzka 6:0, 6:4; Vajdova – Szczygielska 6:3, 6:4; Stuchla – Sitova 4:6, 7:6 (10), 7:5; Allgurin – Szuszkiewicz 6:1, 6:0.

Trzecia runda: Morgosova – Njiric 2:6, 6:3, 6:3; Tig – Curovic 6:4, 5:2; Melander – Fręch 3:6, 6:4, 6:0; Skamlova – Marozava 6:3, 6:0; Sakkari – Silich 6:2, 6:1; Mendesova – Ulvefeld 6:1, 6:3; Vajdova – Kubicikova 2:6, 6:3, 7:5; Stuchla – Allgurin 6:4, 6:3.

Kategoria:

Wyniki na żywo | Bukmacherzy - ranking firm z polskim zezwoleniem | Reklama | Linki | Polityka prywatności