INDIAN WELLS: Świątek - Sakkari 6:4, 6:0; Alcaraz - Medvedev 7:6 (5), 6:1.

Bliżniacy lepsi od Matki i Fryty w Pekinie

Mariusz Fyrstenberg i Marcin Matkowski przegrali w finale turnieju deblowego w Pekinie z Amerykanami Bobem i Mikiem Bryanami.

Fyrstenberg/Matkowski16
Bryan/Bryan67

W pierwszym secie bracia Bryanowie dominowali na korcie. Matka i Fryta mieli kłopoty z serwisem (zaledwie 35 % trafionego pierwszego podania).

Zostali trzy razy przełamani, sami mieli zaledwie jednego breakpointa. Bilans wygranych piłek to 26 do 14 dla rywali. Amerykanie zwyciężyli 6:1.

W drugiej partii nasza dyspozycja serwsiowa naszej pary zdecydowanie się poprawiła (67 %). Oba deble straciły podanie po jednym razie. Przy stanie (5:6) i serwisie Polaków deszcz przerwał spotkanie.

Po wznowieniu gry biało-czerwoni doprowadzili do tie-breaku (6:6). W nim Bryanowie zwyciężyli (7:5) i sięgnęli po dziesiąty tytuł w tym roku.

Mariusz i Marcin w tym sezonie trzy razy zmierzyli się z Amerykanami. Wygrali z nimi w Miami (6:2, 6:2) i Barcelonie (6:4, 6:4). Przegrali w ćwierćfinale US Open (3:6, 5:7). Bliżniacy są aktualnie liderami rankingu deblistów. Triumfowali w tym roku w Australian Open, Delray Beach, Houston, Rzymie, Los Angeles, Toronto, Cincinnati i US Open.