MADRYT WTA 1000: Rus - B. Fruhvirtova 7:5, 6:3; Eala - Tsurenko 2:6, 6:4, 6:4; Podoroska - Siniakova 6:2, 7:6 (2); Maria - Stearns 6:7 (4), 6:2, 7:6 (5); Begu - L. Fruhvirtova 6:4, 7:6 (0).

Blumenau ATP – Gawron uległ Włochowi

Marcin Gawron odpadł w drugiej rundzie challengera w Brazylii.

W Blumenau (korty ziemne, 35 tys. $) Polak (302 w rankingu ATP) zrewanżował Austriakowi (304) za porażkę w rumuńskim Brasov 0:6, 1:6. Zwyciężył 6:3, 6:2.

Marcin wykorzystał piątego breakpointa w czwartym gemie (3:1). Zmarnował szansę na podwójnego breaka (4:2). W dobrym stylu wygrał pierwszego seta po 53 minutach (6:3).

Gawron świetnie serwował. Przegrał po własnych podaniach tylko pięć akcji. Był też regularniejszy od rywala w wymianach.

Melzer przełamał Polaka (popełnił zbyt dużo błędów) na sucho w drugim gemie w drugiej partii (0:2). Marcin szybko uzyskał rebreaka (1:2).

Poszedł za ciosem. Odebrał podanie Geraldowi po raz drugi i trzeci z rzędu (3:2, 5:2). Wykorzystał czwartą piłkę meczową (6:2).

W 1/8 finału Gawron przegrał w kiepskim stylu z Włochem Alberto Brizzim (442) 0:6, 1:6. Pokonał go niedawno w Casablance (6:4, 6:4).

Marcin zdobył 6 punktów, które powinny pozwolić mu wrócić do czołowej 300 w rankingu. W sobotę rozpocznie walkę w kwalifikacjach w Santos.