Polski Tenis

WYNIKI

STRASBURG WTA 250: Kerber - Juvan 7:6 (5), 6:7 (0), 7:6 (5); RABAT WTA 250: Trevisan - C. Liu 6:2, 6:1; LYON ATP 250: Norrie - Molcan 6:3, 6:7 (3), 6:1; GENEWA ATP 250: Ruud - J. Sousa 7:6 (3), 4:6, 7:6 (1).

BNP Paribas Katowice Open – echa konferencji

W Pałacu Goldsteinów odbyła się konferencja prasowa dotycząca organizacji turnieju BNP Paribas Katowice Open 2013.

Zawody odbędą się w dniach 6-14 kwietnia. Ich organizatorem jest spółka SOS Music, która nabyła licencję od agencji Octagon do 2018 roku.

Na arenie głównej Spodka powstaną dwa korty ziemne Conipur Pro Clay. Turniejową piłką została Babolat Roland Garros. Mecze będą transmitowane przez Telewizję Polską.

– Wierzymy że ta wielka impreza sportowa zagości w Katowicach na najbliższe sześć lat, a jej prestiż i ranga z roku na rok będą wzrastać. Liczymy, że w następnych latach dzięki współpracy z kolejnymi poważanymi sponsorami, będziemy zwiększać pulę nagród, tak aby coraz więcej czołowych zawodniczek mogło uczestniczyć w naszym turnieju – powiedział Paweł Owczarz, dyrektor turnieju.

Sponsorem tytularnym turnieju został BNP Paribas.

– Przyczyniamy się do popularyzowania tenisa w Polsce, a jednocześnie wzmacniamy rozpoznawalność naszej marki. BNP Paribas to największy sponsor tenisa na świecie. Od 40 lat BNP współpracujemy z międzynarodowymi organizacjami tenisowymi – podkreślił Frederic Amoudru, prezes zarządu BNP Parbias Banku Polska.

– Ogromnie cieszy nas to, że organizatorzy wybrali Spodek na rozegranie tak prestiżowego turnieju – zaznaczył powiedział Piotr Uszok, prezydent Katowic, współorganizatora turnieju. – To potwierdza, że stolica województwa jest miastem, w którym warto organizować wielkie wydarzenia. Z wielką przyjemnością zapraszam w kwietniu do Katowic.

Kategoria:

BET kody bonusy | Bukmacherzy - ranking firm z polskim zezwoleniem | Reklama | Linki | Polityka prywatności