MIAMI: D. Collins - Alexandrova 6:3, 6:2; Rybakina - Azarenka 6:4, 0:6, 7:6 (2); Dimitrov - Alcaraz 6:2, 6:4; A. Zverev - Marozsan 6:3, 7:5; Medvedev - Jarry 6:2, 7:6 (7); Sinner - Machac 6:4, 6:2.

BNP Paribas Polish Open – przegrana Przysiężnego

Dziś w Sopocie odbędzie się aż 15 spotkań singlowych i jeden pojedynek deblowy.

Z turniejem pożegnało się już sześciu Polaków. Hitem dnia jest pojedynek Jerzego Janowicza z Marcinem Gawronem.

JANOWICZ – GAWRON 6:7 (2), 4:6

Bez przełamań w pierwszym secie, choć Gawron miał trzy breakpointy, a Janowicz jednego.

W tie-breaku Jerzyk przegrał z Marcinem 2:7. Niespodziewanie to Gawron lepiej serwował (4-2 w asach).

W drugim gemie drugiej partii Jurek zmarnował dwie szanse na breaka. Gawron po raz pierwszy przełamał Janowicza (2:3).

Łodzianin nie wykorzystał czterech okazji na rebreaka (2:4, 3:5). Marcin serwuje na mecz. Obronił kolejne trzy breakpointy. Przy dwóch meczbolach popełnił podwójne błędy. Przy trzecim Jerzyk posłał piłkę w siatkę.

PRZYSIĘŻNY – CIPOLLA 6:7 (4), 5:7

W pierwszym secie gemy zdobywają serwujący. Ołówek zmarnował piłkę setową przy podaniu Cipolli. W tie-breaku Michał przegrał 4:7.

Na początku drugiego seta to Przysiężny dyktował warunki. Dwukrotnie przełamał rywala – jednakże Cipolla doprowadził do wyrównania i w końcówce seta okazał się bardziej odporny psychicznie.

Grzegorz Panfil nie sprostał Francuzowi Markowi Gicquelowi. Polak dobrze rozpoczął mecz. Przełamał rywala w drugim gemie (3:0). Drugi break dał mu seta (6:2). Gicquel uzyskał breaka (2:3), który pozwolił mu wygrać drugą partię (4:6).

W decydującym secie nie było przełamań (6:6). W tie-breaku Panfil zmarnował piłkę meczową przy stanie 6:5 przy własnym podaniu.

Maciej Smoła gładko przegrał z Włochem Simone Bolellim, a Robert Godlewski równie wyrażnie uległ Francuzowi Stephane Robert. Zdobyli zaledwie po dwa gemy.

Z turniejem singlowym pożegnali się również Dawid Celt i Andriej Kapaś.

Kort centralny

Bolelli – Smoła 6:1, 6:1; Gicquel – Panfil 2:6, 6:4, 7:6 (6); Ciric – Rosol 7:6 (5), 5:7, 7:6 (1); Gawron – Janowicz 7:6 (2), 6:4; Cipolla – Przysiężny 7:6 (4), 7:5.

Kort 1

Serra – I. Minar 6:2, 6:3; Prodon – Ilhan 6:3, 6:3; S. Robert – Godlewski 6:2, 6:0; Navarro – Celt 6:2, 6:4; A. Beck – Kapaś 6:2, 6:3; Di Mauro/Ungur – Celt/Godlewski 6:3, 6:3.

Kort 2

Munoz De La Nava – Bautista 6:4, 6:4; Ungur – Vagnozzi 2:6, 6:4, 7:5; Di Mauro – Konecny 7:6 (3), 6:2; Hajek – Brzezicki 6:1, 6:0; Darcis – Schukin 6:3, 6:2.