Polski Tenis

WYNIKI

TOKIO WTA 500: Samsonova - Q. Zheng 7:5, 7:5; SEUL WTA 250: Alexandrova - Ostapenko 7:6 (4), 6:0; METZ ATP 250: Sonego - Bublik 7:6 (5), 6:2; Nys/Zieliński - Glasspool/Heliovaara 7:6 (5), 6:4.
Polska Liga Tenisa

Bój ze specjalistą od kortów ziemnych

Łukasza Kubota czeka dziś niezwykle ciężki pojedynek. Hiszpan Albert Montanes jest 30 tenisistą świata, świetnie czującym się na ceglanej mączce.

Tak wysoka pozycja Katalończyka (na zdjęciu) w rankingu światowym (był nawet 28) jest dla wielu sporym zaskoczeniem. 29-latek zapracował na ten sukces ciężką pracą. Zaczynam przygodę z tenisem w rodzinnej miejscowości San Carles de la Rapita.

Przez wiele lat był w cieniu innych zawodników hiszpańskiej armady. Osiągnął finał ATP już w 2001 roku w Bukareszcie, ale na pierwszy wygrany turniej czekał aż do 2008 roku. Triumfował wtedy w holenderskim Amersfoorcie. Wcześniej przegrywał finały z Walencji 2004, Acapulco 2005 i Casablance 2007.

Montanes znakomicie spisywał się w ubiegłym roku. Zwyciężył w Estoril i Bukareszcie. Obecny sezon rozpoczął nieżle. Na niezbyt lubianych kortach twardych dotarł do półfinału w Auckland oraz był w trzeciej rundzie Australian Open (porażka z Rogerem Federerem).

Albert nieżle serwuje, poprawnie gra przy siatce (2 wygrane turnieje i 4 finały w deblu). Jednak jego największymi atutami są znakomite wybieganie, ambicja i świetna gra z głębi kortu.

Kategoria: