Polski Tenis

WYNIKI

TORONTO WTA 1000: Świątek - Tomljanovic 6:1, 6:2; Pegula - Muhammad 6:2, 7:5; Riske-Amritraj - Ostapenko 7:6 (2), 0:6, 7:5; Gauff - Rybakina 6:4, 6:7 (8), 7:6 (3); Pliskova - Anisimova 6:1, 6:1; Giorgi - Mertens 6:3, 7:5; MONTREAL ATP 1000: Ruud - Molcan 7:6 (3), 6:3; Carreno Busta - Rune 6:0, 6:3; Bautista Agut - Brooksby 7:5, 6:1; T. Paul - Alcaraz 6:7 (4), 7:6 (7), 6:3; CONCORD WTA 125: Townsend - Bonaventure 6:1, 4:6, 6:4.
Polska Liga Tenisa

Carbo-Koks Bytom Open – awans Błażeja, Marcina i Mateusza

W futuresie w Bytomiu zakończono mecze pierwszej rundy.

We wtorek o awans do drugiej rundy grało pięciu polskich tenisistów.

Mateusz Kowalczyk wygrał ze Słoweńcem Janezem Semrajcem 7:6 (5), 4:0 i krecz rywala.

Adam Chadaj przegrał z Hiszpanem Adrianem Menendezem 6:7 (1), 1:6. Piotr Gadomski uległ Kanadyjczykowi Erikowi Chvojce 4:6, 6:7 (5).

Grzegorz Panfil po bardzo zaciętym meczu pokonał Andrieja Kapasia 3:6, 7:5, 7:6 (7).

W środę o drugą rundę walczyło pięciu naszych tenisistów. Mateusz Szmigiel wygrał z Białorusinem Sergiejem Betovem 6:0, 6:4.

Błażej Koniusz pokonał Jakuba Pitera 6:0, 6:2, Marcin Gawron zwyciężył Mateusza Moja 6:3, 6:3.

Singiel

Pierwsza runda: (1) Cervenak – Poch-Gradin 6:2, 6:2; Zhyrmont – Arneodo 2:6, 6:3, 6:4; Duckworth – Banes 6:2, 6:4; (5) Chvojka – Gadomski 6:4, 7:6 (5); M. Reid – (3) Recouderc 6:3, 6:1; Panfil – Kapaś 3:6, 7:5, 7:6 (7); Vogeli – Skoloudik 1:0 i krecz Jirego; Szmigiel – (6) Betov 6:0, 6:4; Kowalczyk – (8) Semrajc 7:6 (5), 4:0 i krecz Janeza; Torebko – Bury 6:4, 6:2; Lustyk – Hadrava 6:1, 2:6, 6:2; (4) Gawron – Moj 6:3, 6:3; (7) Grigelis – Klymenko 6:3, 3:0 i krecz Ukraińca; Jebavy – Blecha 7:6 (4), 6:2; Koniusz – Piter 6:0, 6:2; (2) Menendez – Chadaj 7:6 (1), 6:1.

Debel

Pierwsza runda: (1) Bednarek/Cervenak – W. Lutkowski/Orliński 6:4, 7:6 (2); Betov/Zhyrmont – Bury/Klymenko walkower; (4) Chvojka/Jebavy – Bartosiewicz/P. Janik 6:2, 6:1; Gadomski/Smoła – Kocyła/Piter 6:3, 6:4; Kapaś/Koniusz – Bolt/M. Reid 7:6 (2), 6:2; (3) Kowalczyk/Panfil – Kovalev/Roy-Girardi 6:4, 6:2; Skoloudik/Vogeli – Moj/Szmigiel 6:4, 7:6 (4); (2) Menendez/Poch-Gradin – Chadaj/Torebko 7:6 (4), 6:2.

Kategoria: