Polski Tenis

WYNIKI

TOKIO WTA 500: Samsonova - S. Zhang 7:6 (4), 6;2 Q. Zheng V. Kudermetova 5:7, 6:3, 7:6 (3); SEUL WTA 250: Ostapenko - Raducanu 4:6, 6:3, 3:0 i krecz Emmy; Alexandrova - T. Maria 6:2, 6:4; METZ ATP 250: Sonego - Hurkacz 7:6 (5), 6:4; Bublik - Wawrinka 2:1 i krecz Stana.
Polska Liga Tenisa

Challengerowa droga Przysiężnego

Michał Przysiężny – po powrocie z Australii – przez trzy najbliższe tygodnie będzie walczył w halowych challengerach w Europie.

„Ołówek” był w Melbourne bliski awansu do turnieju głównego. Zdobył 14 punktów, które pewnie pozwolą mu na nieznaczny awans w rankingu ATP (obecnie zajmuje 192 miejsce).

Heilbronn

Walkę w Europie rozpocznie w Heilbronn (korty twarde w hali, 125 tys. $). Obecnie Michał jest pierwszy na liście rezerwowej.

Jeśli do sobotniego wieczoru z turnieju w Niemczech nie wycofa się jeden gracz, to Polakowi przyjdzie rywalizować w kwalifikacjach, które rozpoczną się w niedzielę.

W Heilbronn roi się od świetnych zawodników. Chcą w imprezie zagrać m.in. Chorwat Mario Ancić (powrót na korty po problemach zdrowotnych) czy Niemiec Michael Berrer.

Kazań

Tydzień póżniej Przysiężny poleci do Rosji (1-7 lutego). W Kazaniu (korty twarde w hali, 50 tys. $) będzie jednym z faworytów.

Wystąpi od razu w turnieju głównym. Polak jest trzeci na liście zgłoszeń. Najgrożniejszymi przeciwnikami wydają się być: Julian Reister (Niemcy), Danai Udomchoke (Tajlandia), Louk Sorensen (Irlandia) i Yuri Schukin (Kazachstan).

Bergamo

Prosto z Rosji „Ołówek” poleci do Włoch (8-14 lutego). W challengerze w Bergamo (korty twarde w hali, 75 tys. $) ma zapewnione miejsce w drabince głównej.

Turniej jest znacznie lepiej obsadzony od tego w Kazaniu. Wystąpią w nim m.in. Kristof Vliegen (Belgia), Karol Beck (Słowacja), Michaił Kukushkin (Kazachstan) czy Dustin Brown (Jamajka).

Jeśli w tych trzech challengerach Michał będzie uzyskiwał dobre wyniki, to powinien awansować do czołowej 150 na świecie.

Kategoria: