MADRYT WTA 1000: Linette - Cocciaretto 3:6, 6:4, 6:4; Osaka - Minnen 6:4, 6:1; Bouzas Maneiro - Badosa 2:6, 6:3, 6:3; Vekic - Siegemund 6:1, 6:2; Stephens - Trevisan 6:3, 5:7, 6:4; Sorribes Tormo - Pera 7:5, 6:2; Putintseva - Yuan 6:2, 6:4; Sherif - L. Davis 4:6, 7:6 (4), 6:4; S. Rogers - S. Zhang 6:3, 6:2; Jimenez Kasintseva - Lin Zhu 6:4, 6:3; Dolehide - Z. Bai 6:3, 6:3; Bronzetti - Gracheva 6:3, 6:3; S. Rogers - S. Zhang 6:3, 6:2; Altmaier - Landaluce 6:1, 7:5; Seyboth Wild - Safiullin 6:4, 6:4; Daniel - Vukic 6:2, 6:7 (1), 6:1; Navone - Popyrin 7:5, 6:2; Munar - Borges 7:5, 6:4.

Chela i Kubot w finale w Bukareszcie

Łukasz Kubot i Juan Ignacio Chela pokonali w półfinale turnieju deblowego w Bukareszcie Niemca Philippa Marxa i Słowaka Igora Zelenaya.

Chela/Kubot67
Marx/Zelenay06

Nasz duet rozpoczął od gema wygranego na sucho (1:0). Znakomity również kolejny, zakończony przełamaniem rywali do zera (2:0).

Polak i Argentyńczyk nie zwalniają tempa. Prowadzą z drugim breakiem (5:0). Rywale obronili jedną piłkę setową. Przy drugiej stracili serwis po raz trzeci, a nasza para zwyciężyła w 20 minut 6:0.

Początek drugiego seta to gemy wygrywane przez podających (2:1). Oba deble w tej partii prezentują dobrą dyspozycję serwisową. Nadal bez breaków (3:3).

W siódmym gemie Łukasz stracił serwis (3:4). Ale w kolejnym nastąpiło błyskawiczne odrobienie strat (4:4). Następny gemy trafiają do podających (6:6).

W tie-breaku Łukasz i Juan wykorzystali drugą piłkę meczową (7:5). Zwyciężyli 7:6 w drugiej partii i awansowali do finału.

W finale zmierzą się z Hiszpanami Marcelem Granollersem i Santiago Venturą.

Rywale to specjaliści od gry deblowej. 28-letni Niemiec jest 59 w rankingu ATP, jego partner – 60. W tym sezonie po raz pierwszy wspólnie dotarli do finału zawodowej imprezy w Delray Beach. Przegrali w nim z braćmi Mikiem i Bobem Bryanami.

Półfinały: Chela/Kubot – Marx/Zelenay 6:0, 7:6 (5); (2) M. Granollers/Ventura – (4) P. Cuevas/Marrero 6:3, 6:2.