Polski Tenis

WYNIKI

SEUL ATP 250: Brooksby - Wu 7:6 (5), 3:6, 6:0; Jarry - Peniston 6:3, 7:6 (8); S. Johnson - Nam 7:6 (3), 6:4; McDonald - P. Martinez 7:5, 6:4; Tseng - O'Connell 6:4 i krecz Australijczyka.
Polska Liga Tenisa

Deblistki nie zagrają w finale w Paryżu

Klaudia Jans i Alicja Rosolska przegrały pojedynek półfinałowy z Carą Black i Liezel Huber 3:6, 3:6.

W pierwszym secie Polki jako pierwsze przełamały utytułowane rywalki i prowadziły 3:1, ale w szóstym gemie doszło do odrobienia strat. Klaudia i Alicja po raz drugi straciły podanie, a Cara i Liezel tą przewagę utrzymały do końca partii (6:3).

W drugim secie pierwsze pięć gemów kończyło się przełamaniem. Przy prowadzeniu 3:2, Cara i Liezel wygrały swoje podanie i to był decydujący moment tej partii. Rywalki wykorzystały drugą piłkę meczową, w gemie serwisowym Polek (6:3).

Mimo porażki w półfinale, występ Klaudii i Alicji w Paryżu należy uznać za sukces. Był to najlepszy turniej w ich wykonaniu w tym sezonie.
………………………………………..

Przed Polkami poważne wyzwanie. Cara Black (Zimbabwe) i Liezel Huber (USA), to najlepszy aktualnie debel na świecie, są głównymi pretendentkami do zwycięstwa w całym turnieju (na zdjęciu od lewej).

31-letnia Cara, to znakomita deblistka, „1” światowego rankingu.
Ma na swoim koncie 53 wygrane turniej.

Od lat skupia się przede wszystkim na grze deblowej, choć w marcu 1999 była 31 w rankingu singlowym.

Równie doświadczoną i utytułowaną jest jej partnerka. 35-letnia Amerykanka to także rankingowa „1”. Liezel ma w swoim dorobku 41 wygranych tytułów deblowych.

W tym sezonie Cara i Liezel startowały w trzech turniejach. Zwyciężyły w Auckland i Sydney. W finale Australian Open musiały uznać wyższość sióstr Williams 4:6, 3:6.

Kategoria: