Polski Tenis

WYNIKI

INDIAN WELLS: Rybakina - Sabalenka 7:6 (11), 6:4; Alcaraz - Medvedev 6:3, 6:2.
Canal+
Polska Liga Tenisa

Deblowe zmagania w Belgradzie

Tomasz Bednarek i Mateusz Kowalczyk przegrali z Iliją Bozoljacem i Jamie Delgado 6:7 (9), 6:7 (5) w pierwszej rundzie halowego challengera w Belgradzie.

W pierwszym secie obydwa duety pewnie wygrywały gemy przy własnych podaniach (6:6). O losach seta przesądził tie-break. Polacy mieli w nim dwie piłki setowe, ale ich nie wykorzystali. Przegrali 9:11.

Druga partia przebiegała podobnie. Na szybkiej nawierzchni trudno o przełamania (6:6). Zawodnicy po raz drugi rozegrali tie-breaka. Tomek i Mateusz prowadzili 4:2, ale stracili 4 piłki pod rząd (4:6). Obronili jedną piłkę meczową (5:6), ale przy drugiej Serb i Anglik wykorzystali szansę na zakończenie seta i meczu (5:7).

Przed tygodniem w Bergamo Polacy zwyciężyli rywali 6:3, 7:6 (5). Tym razem Bozoljac i Delgado wzięli rewanż.

…………………………………………….

Znacznie lepiej spisali się Michał Przysiężny i Yves Allegro, którzy pewnie pokonali Włochów Daniele Bracciali i Alessandro Motti 6:3, 6:2.

W czwartym gemie pierwszego seta Polak i Szwajcar zmarnowali 4 szanse na przełamanie przeciwników przy podaniu Mottiego. Dwa gemy póżniej odebrali serwis Braccialemu. Wystarczyło to do wygrania partii 6:3.

Drugi set także układał się po myśli „Ołówka” i przyjaciela Rogera Federera. Po dwch breakach triumfowali w nim 6:2 i w całym spotkaniu.

W ćwierćfinale zmierzą się z Mario Anciciem i Lovro Zovko. Chorwaci wygrali z Serbami Aleksandarem Sloviciem/Arsenije Zlatanoviciem 3:6, 6:3, 10:8.

Kategoria: