Polski Tenis

WYNIKI

STRASBURG WTA 250: Svitolina - Blinkova 6:2, 6:3; RABAT WTA 250: Bronzetti - Grabher 6:4, 5:7, 7:5; LYON ATP 250: Fils - F. Cerundolo 6:3, 7:5; GENEWA ATP 250: Jarry - Dimitrov 7:6 (1), 6:1.
Polska Liga Tenisa

Deblowe zwycięstwo Maćka Sykuta

Maciek Sykut może stać się kolejnym świetnym deblistą pochodzącym z Polski.

25-latek urodził się w Polsce. Wyjechał z Warszawy w wieku 7 lat. Jego mama wygrała bowiem zieloną kartę w loterii wizowej.

W USA uczył się w Marathon High School, a póżniej studiował na Florida State. W 2004 roku był 103 juniorem świata.

Wygrywał m.in. z Kei Nishikorim czy Philipem Besterem, a walczył przeciwko Gaelowi Monfilsowi, Fabio Fogniniemu czy Pablo Andujarowi.

Dotarł też do ćwierćfinału Orange Bowl (nieoficjalnych mistrzostw świata do lat 18) w grze podwójnej (wraz z Markiem Czerwińskim z USA).

W rozgrywkach ATP w singlu zajmuje 650 lokatę. Najlepszy wynik to półfinał futuesa w Rochester.

Znacznie lepiej spisuje się w grze podwójnej. Triumfował w sześciu futuresach. Po raz pierwszy w karierze osiągnął finał challengera w Quito.

W Ekwadorze był deblowym partnerem jest Kolumbijczyk Juan Sebastian Gomez. W półfinale pokonali Hiszpanów Daniela Munoza de la Navę i Rubena Ramireza Hidalgo.

W finale wygrali z Niemcem Andre Begemannem i Izakiem Van der Merwe Z RPA. Sykut awansował na 198 miejsce w rankingu deblistów.

Maciek reprezentuje barwy USA. Jego pseudonim to Magic, gdyż Amerykanie w ten sposób wymieniali jego imię.

Kategoria: