STUTTGART WTA 500: Rybakina - Kostyuk 6:2, 6:2; Chan/V. Kudermetova - Eikeri/Neel 4:6, 6:3, 10:2; ROUEN WTA 250: Stephens - Linette 6:1, 2:6, 6:2; OEIRAS WTA 125: Lamens - Tauson 6:4, 5:7, 6:4; BARCELONA ATP 500: Ruud - S. Tsitsipas 7:5, 6:3; M. Gonzalez/Molteni - Nys/J. Zieliński 4:6, 6:4, 11:9; MONACHIUM ATP 250: Struff - Fritz 7:5, 6:3; Bhambri/Olivetti - Mies/Struff 7:6 (6), 7:6 (5); BUKARESZT ATP 250: Fucsovics - Navone 6:4, 7:5; Doumbia/Reboul - Heliovaara/Patten 6:3, 7:5.

Doha WTA – Ula Radwańska zagra z Safarovą

Urszula Radwańska i Klaudia Jans-Ignacik startowały w kwalifikacjach Qatar Total Open 2012.

Polki do awansu potrzebują dwóch zwycięstw. Ula została rozstawiona w eliminacjach z czwórką.

Krakowianka (85) wygrała z Ukrainką Lesią Tsurenko (121) 6:2, 1:0 i krecz rywalki. Spotkanie było wyrównane do stanu 3:2. Póżniej na korcie dominowała Ula.

W meczu o awans pokonała Słowenką Andreją Klepac (334) 6:2, 5:7, 6:4.

W pierwszym secie Polka odebrała podanie rywalce w piątym i siódmym gemie (6:2). Ula nie zwalnia tempa. Drugą partię rozpoczęła od wywalczenia breaka (1:0).

Prowadziła już z przewagą dwóch przełamań (3:0). Słowenka odrobiła straty (4:4). Radwańska po raz trzeci straciła serwis (5:7).

W decydującym secie piątym i siódmym Polka uzyskała breaka (5:2). Nieskutecznie serwowała na mecz (5:3). Wygrała (6:4). Za awans dobyła 30 punktów do rankingu WTA.

W drabince głównej tafiła na Czeszkę Lucie Safarovą (28).

Klaudia (br) otrzymała dziką kartę. Przegrała z Brytyjką Heather Watson (106) 2:6, 1:6.

W pierwszym secie Polka trzykrotnie straciła podanie. W drugiej partii była gorsza o dwa przełamania.