MIAMI: D. Collins - Alexandrova 6:3, 6:2; Rybakina - Azarenka 6:4, 0:6, 7:6 (2); Dimitrov - Alcaraz 6:2, 6:4; A. Zverev - Marozsan 6:3, 7:5; Medvedev - Jarry 6:2, 7:6 (7); Sinner - Machac 6:4, 6:2.

Dohat ATP – Kubot uległ Gulbisowi

Michał Przysiężny, Łukasz Kubot i Marcin Matkowski wybrali się do Kataru.

Turniej Qatar ExxonMobil Open (korty twarde, 1,09 mln $) był w tym sezonie świetnie obsadzony. Walczyli w nim m.in. Rafael Nadal, David Ferrer, Andy Murray, Tomas Berdych czy Richard Gasquet.

Kubot (72 w rankingu ATP) wygrał z Hiszpanem Danielem Gimeno-Traverem (77) 6:4, 6:3.

Łukasz żle rozpoczął spotkanie (2:4). Zdobył jednak sześć gemów pod rząd (6:4, 2:0). Daniel odrobił straty (2:2), ale dał się przełamać po raz kolejny (4:2). Polak skutecznie serwował na mecz (6:3).

W 1/8 finału Kubot przegrał z Łotyszem Ernestem Gulbisem (24) 2:6, 6:4, 3:6. Ponownie żle wszedł w meczu (0:2, 2:6).

W drugim secie utrzymywał podania, a w dziewiątym gemie przełamał Łotysza (5:4). Z trudem utrzymał serwis (6:4). W trzeciej partii Gulbis szybko uzyskał podwójnego breaka (0:2, 0:4). Łukasz odrobił tylko część strat (3:6).

Przysiężny (66) uległ Niemcowi Florianowi Mayerowi (40) 2:6, 6:3, 6:7 (5). W pierwszym secie Ołówek miał ogromne problemy z serwisem. Ani razu nie utrzymał podania, a dwa razy przełamał rywala (2:6).

W drugiej partii uzyskał breaka w szóstym gemie (4:2). Utrzymał przewagę (6:3). W decydującym secie Niemiec szybko odebrał serwis Michałowi (0:2). Nieskutecznie serwował na mecz (4:5).

O losach pojedynku przesądził tie-break. W nim głogowianin prowadził 2:0, 4:2, ale przegrał ostatecznie 5:7.

Drabinka singla w Doha – Kliknij tutaj

W grze podwójnej Kubot i Matkowski trafili na duet nr 3 – Chorwata Ivana Dodiga i Brazylijczyka Marcelo Melo. Ulegli przeciwnikom 4:6, 6:4, 4:10.