Polski Tenis

WYNIKI

ADELAJDA WTA: Świątek - Collins 6:2, 3:0 i krecz Amerykanki; Teichmann - Sevastova 6:4, 6:7 (8), 7:5; Gauff - Rogers 2:6, 6:4, 6:4; Bencic - Sanders 6:2, 6:4; SINGAPUR ATP: Albot - Hanfmann 6:7 (2), 7:6 (7), 6:3; Ebden - Millman 6:4, 6:1; Mannarino - Marcora 6:3, 7:5; Kwon - Uchiyama 6:3, 6:4; MONTPELLIER ATP: Davidovich Fokina - Hurkacz 7:5, 6:2; Gerasimov - Bedene 6:4, 7:6 (4); Gojowczyk - Vesely 6:7 (3), 7:6 (4), 6:3; Novak - Lajovic 7:6 (5), 7:5.

Drużynowe mistrzostwa Polski – zwycięstwo Grunwaldu Poznań

przez maka

Poznańskie zespoły zagrały o złoto w drużynowym czempionacie seniorek, który odbyły się w stolicy Wielkopolski.

W zawodach brało udział tylko pięć ekip. Tutuł najlepszej drużyny wywalczyły zawodniczki Grunwaldu Poznań pokonując zespół AZS-u Poznań.

ĆWIERĆFINAŁ

Masters Szczecin – Mera Warszawa 3:3 (55:47 w liczbie gemów)

Natalia Kołat – Marta Domachowska 0:6, 5:7; Weronika Domagała – Karolina Kosińska 6:7 4:6; Magda Kiszczyńska – Marcelina Cichoń 2:6, 1:6; Barbara Maciocha – Patrycja Malowana 6:1, 6:0; Domagała/Kołat – Domachowska/Kosińska 6:2, 7:5; Kiszczyńska/Maciocha – Cichoń/Malowana 6:0, 6:1.

PÓŁFINAŁY

Grunwald Poznań – Radość Warszawa 5:1

Magda Linette – Anna Niemiec 6:0, 6:1; Katarzyna Piter – Katarzyna Kaleta 6:2, 6:2; Paula Kania – Maksymiliana Wandel 6:0, 6:0; Kinga Anusiewicz – Urszula Kołodziejczak 6:2, 6:2; Linette/Kania – Kaleta/Niemiec 6:1, 6:1; Anusiewicz/Kinga Baron – Kołodziejczak/Wandel 6:7, 3:6.

AZS Poznań – Masters Szczecin 6:0

Barbara Sobaszkiewicz – Kołat 6:3, 6:7, 6:2; Sylwia Zagórska – Domagała 6:2, 6:4; Olga Brózda – Adrianna Rosik 6:2, 6:2; Zuzanna Maciejewska – Kiszczyńska 3:6, 6:3, 6:1; Brózda/Maciejewska – Domagała/Kiszczyńska 6:3, 6:4; Sylwia Mikołajczuk/Bogna Nowicka – Maciocha/Rosik 7:5, 1:6, 10:8.

Mecz o trzecie miejsce

Masters Szczecin – Radość Warszawa 5:1

Kołat – Niemiec 6:1, 6:1; Domagała – Kaleta 6:2, 6:1; Adrianna Rosik – Sonia Klamczyńska 1:6, 4:6; Kiszczyńska – Wandel 6:1, 6:1; Kołat/Domagała – Niemiec/Kaleta 6:4, 6:1; Maciocha/Kiszczyńska – Klamczyńska/Wandel 6:0, 6:2.

Finał

Grunwald Poznań – AZS Poznań 3:3 (61 do 56 w gemach)

Linette – Sobaszkiewcz 6:2, 7:6; Piter – Zagórska 6:4, 6:0; Kania – Brózda 3:6, 6:1, 6:2; Anusiewicz – Maciejewska 2:6, 5:7; Linette/Piter – Sobaszkiewicz/Brózda 4:6, 4:6; Kania/Anusiewicz – Zagórska/Mikołajczuk 6:4, 0:6, 9:11.

Kategoria:

Wyniki na żywo | Bukmacherzy - ranking firm z polskim zezwoleniem | Reklama | Linki | Polityka prywatności