MONACHIUM ATP 250: Fritz - Draper 4:6, 6:3, 7:6 (1); BUKARESZT ATP 250: Barrere - Korda 6:4, 6:4; Navone - Seyboth Wild 6:3, 2:6, 7:5; P. Martinez - Kecmanovic 7:6 (4), 3:6, 6:3; OEIRAS WTA 125: Lamens - Falei 6:4, 6:1; Mladenovic - Lepchenko 6:3, 6:4.

Dusseldorf ATP – Kubot przegrał z Pellą

Łukasz Kubot skutecznie grał w kwalifikacjach Power Horse Cup w Dusseldorfie.

Impreza w Niemczech (korty, 410 tys. €) debiutuje jako turniej w ATP. Przez ostatnie wiele lat na kortach The Rochusclubu rozgrywany był Drużynowy Puchar Świata.

Polak (110 w rankingu ATP) w eliminacjach w Dusseldorfie (korty, 410 tys. €) był rozstawiony z dwójką.

W pierwszej rundzie pokonał Niemca polskiego pochodzenia Petera Torebko (337) 6:0, 6:3, z którym wygrał także trzy lata temu w challengerze w Szczecinie (6:4, 7:5).

Pokonał Niemca polskiego pochodzenia Petera Torebko (337) 6:0, 6:3, Richarda Beckera (819) 7:5, 6:2. W meczu o awans był lepszy od Austriaka Martina Fischera (266) 6:4, 6:3.

W głównej drabince przegrał z Argentyńczykiem Guido Pellę (101) 4:6, 6:4, 4:6, choć w trzecim secie prowadził 4:2.

Łukasz obronił trzy breakpointy (1:0, 2:1). Nie utrzymał podania na sucho (2:3). Nie zdołał odrobić strat (4:6).

W drugim secie Polak był dwa razy gorszy o breaka (1:2, 2:3). Zdobył trzy gemy pod rząd (5:3). Nie wykorzystał dwóch piłek setowych (5:4). Czwarte przełamanie dało mu partię (6:4).

Kubot jako pierwszy uzyskał breaka w decydującym secie (4:2). Niestety, sam stracił podania dwa razy (4:3, 4:5). Pella skutecznie serwował na mecz (4:6). Łukasz popełnił w pojedynku 44 niewymuszone błędy.

Drabinka eliminacji w Dusseldorfie – Kliknij tutaj

Drabinka singla w Dusseldorfie – Kliknij tutaj

W grze podwójnej zaprezentował się Tomasz Bednarek. Wraz z Brytyjczykiem Jamie Delgado przegrali z Niemcem Danielem Brandsem i Holendrem Igorem Sijslingiem 2:6, 4:6.