Polski Tenis

WYNIKI

ANDORA WTA 125: Bassols Ribera - E. Andreeva 7:5, 7:6 (3); BUENOS AIRES WTA 125: Pigossi - Carle 6:3, 6:2.
Polska Liga Tenisa

Dwa męskie challengery w Trójmieście?

Sopot i Gdynia chcą latem zorganizować challengery ATP. Nie byłoby w tym nic dziwnego, gdyby nie to, że chcą przeprowadzić zawody w tym samym terminie (11-17 lipca).

Władze Sopotu i Sopockiego Klubu Tenisowego postanowili, aby tenis znów wrócił do nadmorskiego kurortu. Pierwsze zawody ITF (kobiece) odbyły się w 1991 roku. Siedem lat póżniej wpisano je do kalendarza WTA Tour.

W latach 2001-2007 rozgrywane były turnieje cyklu ATP Tour, w których wygrywali m.in. Rafał Nadal czy Gael Monfils. Póżniej impreza została przeniesiona do Warszawy.

W tym roku sopocianie postawili zorganizować challenger. Złożyli też w ATP odpowiednią aplikację, rezerwując termin 11-17 lipca.

Okazało się, że także gdynianie mają apetyt na przeprowadzenie dużego challengera i to w tym samym terminie. Ich staranie popiera Polski Związek Tenisowy. Sponsorem turnieju będzie Bank BNP Paribas.

Mecze rozegrane mają być na obiekcie Arki, gdzie powstanie nowy kort centralny na 2500 osób. Gdynianie są przekonani, że to oni zorganizują turniej w połowie lipca.

Sopocianie w przypadku przegranej z rywalem z Trójmiasta, być może rozważą inne dogodne terminy do rozegrania zawodów.

Decyzję władz ATP poznamy za kilka dni.

Kategoria: