Polski Tenis

WYNIKI

LIMA: Tirante - Roca Batalla 6:3, 6:3; F. Cerundolo - Coria 7:5, 7:5; Kopriva - De Jong 6:0, 3:6, 6:1; Barrios Vera - Varillas 6:1, 6:2; SAO PAULO: Ugo Carabelli - Lindell 6:2, 6:3; Menezes - Tseng 6:3, 6:3; Pucinelli De Almeida - Luz 6:4, 2:6, 6:3; Ferreira Silva - Bellucci 6:3, 6:1.

Echa konferencji BNP Paribas Polish Open

Dziś odbyła się konferencja prasowa pierwszej edycji challengera ATP BNP Paribas Polish Open.

Zawody o randze międzynarodowych mistrzostw Polski odbędą się w dniach 9-17 lipca w Sopocie.

Suma nagród wyniesie 106,5 tys. €. Triumfator imprezy otrzyma 15,3 tys. € oraz 125 punktów.

– Cieszę się, że zawodowy tenis, po krótkiej przerwie, znów wraca do Sopotu, który pamięta przecież turnieje Prokomu. To na razie tylko challenger, ale wierzę, że szybko się rozrośnie i nad polskie morze znów przyjadą najlepsi – zaznaczał prezydent Sopotu Jacek Karnowski.

– Po długich staraniach Polskiemu Związkowi Tenisowemu udało się pozyskać licencję na organizację challengera. Myślę, że są duże szanse, aby w niedalekiej przyszłości wrócił do Polski turniej rangi ATP, a być może w dalszej perspektywie także WTA – mówił Victor Archutowski, wiceprezes PZT do spraw marketingu.

Turniejowa licencja należy do PZT i Prokom Investments.

– W najbliższym czasie stworzymy spółkę, która będzie oficjalnym posiadaczem praw do organizacji. Na razie udało nam się pozyskać tytularnego sponsora i wciąż dogrywamy inne umowy i szczegóły, choć jeszcze do końca nie mamy dopiętego budżetu – podkreśla Archutowski.

Start w Sopocie potwierdzili Mariusz Fyrstenberg i Marcin Matkowski, Michał Przysiężny, Jerzy Janowicz. Być może wystąpią też Łukasz Kubot z Oliverem Marachem.

Na konferencji prasowej doszło do podpisania listu intencyjnego w sprawie trzyletniej współpracy pomiędzy sponsorem tytularnym, PZT i prezydentem Sopotu.

– Sponsorem turniejów tenisowych w wielu krajach jesteśmy od 1973 roku. Dlatego cieszymy się z tego, że możemy pomóc w odrodzeniu turnieju tenisowego właśnie w Sopocie. Wierzę, że ta inicjatywa przerodzi się z czasem w turniej ATP Tour, a być może jeszcze większe przedsięwzięcie – mówił Frederic Amoudru, prezes zarządu BNP Paribas Fortis Bank.

Kategoria:

Wyniki na żywo | Bukmacherzy - ranking firm z polskim zezwoleniem | Reklama | Linki | Polityka prywatności