Polski Tenis

WYNIKI

DELRAY BEACH: Hurkacz - Korda 6:3, 6:3; ANTALYA: De Minaur - Bublik 2:0 i krecz Kazacha; ABU ZABI: Sabalenka - V. Kudermetova 6:2, 6:2.

Echa konfrerencji prasowych

przez maka

Dziś w Sopocie na pytania dziennikarzy odpowiadali tenisiści i kapitanowie Polski i Finlandii.

– Chcemy zdobyć trzy punkty. Wszystko jedno, czy będziemy mieli je już w sobotę, czy dopiero w niedzielę – mówił Radosław Szymanik, kapitan polskiej drużyny.

Dobrej myśli jest też Łukasz Kubot, mimo że niedawno wrócił z Meksyku.

– Gramy w najsilniejszym składzie. Jestem optymistą i mam nadzieję, że jakiś punkcik dorzucę – zapowiadał z uśmiechem najlepszy polski gracz.

– Jestem zadowolony z nawierzchni, jaka została położona w Hali 100-lecia Sopotu. Z Jarkko Nieminem i Henri Kontinenem na kortach ziemnych grałoby mi się na pewno trudniej – zaznaczał Michał Przysiężny.

Kibiców uspokajał za to Marcin Matkowski.

– Sami wiemy, że nasze ostatnie wyniki odbiegają od oczekiwań. Ciężko pracujemy i zaczniemy w końcu wygrywać. Puchar Davisa wyzwala w nas dodatkowe emocje. W Polsce jeszcze nigdy nie przegraliśmy – podkreślał Matka.

Finowie z respektem wypowiadali się o rywalach.

– Polacy grają ostatnio bardzo dobrze- ocenił Kim Tiliikainen, kapitan Finów, a na co dzień trener Jerzego Janowicza. – Ten mecz to dla nas duże wyzwanie. W Pucharze Davisa nie ma pojedynków mniej lub bardziej ważnych. Każdy pojedynek trzeba starać się wygrać.

W czwartek o godz. 13 w restauracji “Petit Paris” w Sopocie (ul. Grunwaldzka 12/16) odbędzie się ceremonia losowania.

Kategoria:

Wyniki na żywo | Bukmacherzy - ranking firm z polskim zezwoleniem | Reklama | Linki | Polityka prywatności