Polski Tenis

WYNIKI

ROTTERDAM ATP 500: Bublik - A. Zverev 7:5, 6:3; Lajovic - Medvedev 7:6 (4), 6:4; Paul - Sonego 6:4, 7:6 (7); Goffin - Stuff 6:4, 6:0; Nishikori - De Minaur 6:3, 2:6, 7:5; Davidovich Fokina - Bautista Agut 6:2, 7:6 (3); Rublev - A. Murray 7:5, 6:2; Khachanov - Norrie 6:2, 6:2; Chardy/F. Martin - Koolhof/Kubot 6:4, 6:3; BUENOS AIRES ATP 250: Kecmanovic - Monteiro 5:7, 6:3, 6:4; Ramos-Vinolas - Koepfer 7:5, 6:4; Nagal - Garin 6:4, 6:3; Djere - Delbonis 7:6 (1), 6:3; DOHA WTA 500: Kontaveit - Kerber 6:1, 6:4; Azarenka - Siegemund 6:4, 6:2; Kvitova - Pavlyuchenkova 6:1, 6:3; Svitolina - Doi 6:1, 6:2; Pegula - Ostapenko 6:2, 7:5; Sakkari - Keys 6:2, 6:2; Kar. Pliskova - Jabeur 6:4, 4:6, 7:5; LYON WTA 250: Golubic - Lapko 5:7, 6:4, 6:3; Burel - Cornet 6:1, 1:6, 6:3; Tauson - Babos 6:2, 6:3; Ferro - Martincova 6:2, 4:1 i krecz Czeszki; Giorgi - Stojanovic 2:6, 6:1, 7:6 (5); Ninomiya/Voracova - Fręch/Kawa 6:2, 6:4.

Finał debla Julka w Kenii

przez maka

Polscy juniorzy rywalizują w turniejach ITF na aż trzech kontynentach.

Mombasa

Na trzy tygodnie do Kenii poleciała spora grupa zawodników. W pierwszej imprezie startują w Mombasa International Junior Championship (korty twarde, grade 5).

W pierwszej rundzie walczył tylko Damian Okrutny (1596 w rankingu ITF). Pokonał Johna Lutaaya (br) z Ugandy 6:1, 6:1, ale przegrał z turniejową dwójką Belgiem Romainem Barbosą (721) 4:6, 4:6.

Pozostali biało-czerwoni rozpoczęli walkę od drugiej rundy. Maciej Kierkuś (1125) jest rozstawiony z 10. Okazał się lepszy od Kenijczyka Ibrahima Kibeta Yego (br) 6:2, 6:3.

Julian Turosieński (1368) – nr 14 zawodów – wygrał z Henrym Ayesiga 6:0, 6:1.

Bartosz Korzeniewski (br) przegrał z Lame Botshoma (992) z Botswany 0:6, 0:6, a Pascal Kłos uległ Cypryjczykowi Michaiłowi Pervolarakisowi (1215) 6:2, 3:6, 2:6.

W 1/8 finału Kierkuś wygrał z Isą Mammetgulyyevem z Turkmenistanu (925) 6:2, 6:4, a Turosieński przegrał z Brytyjczykiem Davidem Foxem (922) 3:6, 7:5, 2:6.

W ćwierćfinale Maciek przegrał z Brytyjczykiem Isaacem Stoute (805) 6:7 (2), 3:6.

Do finału gry podwójnej dotarli Turosieński i Ismael Changawa Ruwa (Kenia).

W turnieju dziewcząt wystąpiła Kasandra Kozub (br). Przegrała z Brytyjką Alicie Barnett (br) 1:6, 4:6.

Oulu

Phillip Gresk (875) wybrał się do Finlandii na zawody Oulu Eden Open (korty twarde w hali, grade 4).

W pierwszym meczu przegrał z Brytyjczykiem Aaronem Banasikiem (555) 4:6, 6:3, 4:6.

Oberentfelden

Natalia Siedliska (594) jest rozstawiona z trzynastką w Swiss Junior Trophy (carpet, grade 4).

Polka ma wolny los w pierwszej rundzie turnieju w Oberentfelden. W drugiej wygrała z Brytyjką Anneką Watts (1035) 6:2, 6:4.

W 1/8 finału uległa Szwajcarce Corinie Jager (241) 6:4, 1:6, 4:6.

Doha

W eliminacjach Qatar ITF Junior Open w Doha (korty twarde, grade 5) bez powodzenia walczył Jan Chojnacki.

Przegrał z Naserem Obaidly (1182) z Kuwejtu 3:6, 0:6. Przed tygodniem także próbował swoich sił w Doha, ale uległ Syryjczykowi Yacoubowi Makzoume 1:6, 0:6.

Kategoria:

Wyniki na żywo | Bukmacherzy - ranking firm z polskim zezwoleniem | Reklama | Linki | Polityka prywatności