ADELAJDA WTA: Świątek - Collins 6:2, 3:0 i krecz Amerykanki; Teichmann - Sevastova 6:4, 6:7 (8), 7:5; Gauff - Rogers 2:6, 6:4, 6:4; Bencic - Sanders 6:2, 6:4; SINGAPUR ATP: Albot - Hanfmann 6:7 (2), 7:6 (7), 6:3; Ebden - Millman 6:4, 6:1; Mannarino - Marcora 6:3, 7:5; Kwon - Uchiyama 6:3, 6:4; MONTPELLIER ATP: Davidovich Fokina - Hurkacz 7:5, 6:2; Gerasimov - Bedene 6:4, 7:6 (4); Gojowczyk - Vesely 6:7 (3), 7:6 (4), 6:3; Novak - Lajovic 7:6 (5), 7:5; Bautista Agut -Barrere 6:0, 6:3; CORDOBA: Monteiro - Carballes Baena 6:3, 6:4.

Fischer skuteczniejszy od Janowicza

przez maka

Jerzy Janowicz przegrał z Martinem Fischerem w drugiej rundzie eliminacji BMW Open.

J. Janowicz 6 3
M. Fischer 7 6

Janowicz przełamał Fischera już w pierwszym gemie, wykorzystał drugiego breakpointa (1:0).

Martin zmarnował trzy okazje na rebreaka (2:0). W czwartym gemie Jerzyk nie zdołał obronić szóstego w pierwszym secie breakpointa (2:2).

Łodzianin znów był w opałach przy własnym podaniu, rywal zmarnował trzy szanse na przełamanie (3:3).

Jurek serwuje dziś mniej skutecznie niż zwykle, znów obronił trzy breakpointy (4:4). Nadal bez kolejnych przełamań (6:6).

W tie-breaku Polak przegrał 5:7. W przy stanie 4:5 popełnił podwójny serwisowy. Asem z drugiego podania obronił pierwszą piłkę setową. Przy drugiej był już bezradny. Przegrał seta po 72. minutach walki.

W drugiej partii gemy dla podających (2:2). W piątym Jurek stracił serwis (2:3). W dziewiątym po raz drugi nie utrzymał podania i przegrał (3:6).

Austriak jest cztery lata starszy od Polaka. Zajmuje 128. miejsce w rankingu ATP (najwyżej był 117). W tym sezonie w turnieju w Johannesburgu łatwo przegrał z Michałem Przysiężnym.

Wyniki

Druga runda: Farah – (1) Tursunov 7:5, 6:2; Knittel – (5) Huta Galung 5:7, 7:5, 7:6 (7); (2) Reister – Bemelmans 6:7, 7:5; Stebe – (8) Capdeville 7:5, 6:4; (3) Gremelmayr – Cabal 6:2, 7:6 (4); Darcis – Hernych 7:6 (4), 7:5; And. Kuznetsov – (4) Phau 6:3, 4:6, 6:4; (7) M. Fischer – Janowicz 7:6 (5), 6:3.

Wyniki na żywo | Bukmacherzy - ranking firm z polskim zezwoleniem | Reklama | Linki | Polityka prywatności