Polski Tenis

WYNIKI

TOKIO IO: A. Zverev - Khachanov 6:3, 6:1; Krejcikova/Siniakova - Bencic/Golubic 7:5, 6:1; Pavlyuchenkova/Rublev - Vesnina/Karatsev 6:3, 6:7 (5), 13:11; ATLANTA ATP 250: Isner - Fritz 7:6 (4), 5:7, 6:3; Nakashima - Ruusuvuori 3:6, 6:4, 6:3.

Futuresy ITF – pojechali po punkty

Biało-czerwoni występowali w futuresach ITF w kilku krajach.

Lipsk

W kwalifikacjach zawodów w Niemczech (korty ziemne, 15 tys. $) rywalizowały Katarzyna Kawa, Magdalena Fręch i Julia Przybylska.

Przybylska w pierwszej rundzie przegrała z Niemką Lisą Matviyenko 1:6, 0:6. W drugiej rundzie Kawa wygrała z Niemką Tatjaną Stoll 6:1, 6:1, a Fręch pokonała Niemkę Lisą-Marie Maetschke 6:3, 7:5.

W meczu o awans Kawa uległa Ukraince Dianie Bogoliy 3:6, 6:4, 2:6, a Fręch przegrała z Węgierką Melindą Czink 1:6, 0:6.

W deblu Fręch i Kawa oddały walkowerem spotkanie z Argentynką Victorią Bosio i Niemką Anne Schaefer.

Innsbruck

Natalia Siedliska miała pewne miejsce w drabince głównej turnieju w Austrii (korty ziemne, 10 tys. $) obok m.in. Isabelli Shinikovej czy Laury Pous-Tio.

W eliminacjach walczyły skutecznie Zuzanna Maciejewska i Anna Korzeniak. Maciejewska pokonała Niemki Sabrinę Rittberger 6:2, 6:2 i Charlotte Klasen 1:6, 6:4, 7:6 (4).

Korzeniak wygrała z Austriaczką Janą Schober 6:0, 6:1 i Czeszką Evą Rutarovą 6:4, 4:6, 3:0 i krecz.

W drabince głównej Siedliska pokonała Austriaczkę Laurę Gulbe 6:1 6:1. Maciejewska wygrała z Austriaczką Nikolą Hofmanovą 6:1, 4:0 i krecz. Korzeniak przegrała z Włoszką Camilą Rosatello 5:7, 4:6.

W 1/8 finału Siedliska uległa Shinikovej 6:4, 2:6, 3:6. Maciejewska nie sprostała Pous-Tio 2:6, 1:6.

W deblu od razu w ćwierćfinale Siedliska i Niemka Luisa Marie Huber przegrały z Maciejewską i Rosatello 3:6, 5:7.

W półfinale Zuzia i Camila pokonały Ivę Mekovec i Austriaczkę Janinę Toljan 7:5, 5:7, 12:10. W finale wygrały z Shinikovą i jej rodaczką Julią Stamatovą 6:2, 6:2.

Brcko

Kasandra Kozub walczyła w kwalifikacjach w Bośni i Hercegowinie (korty ziemne, 10 tys. $). Pokonała Serbkę Andrijanę Petrikic 2:6, 6:4, 6:2, ale poddała mecz z Niemką Iną Kaufinger.

Telavi

W Gruzji (korty ziemne, 10 tys. $) pewni gry w zmaganiach głównych są Paweł Ciaś, Arkadiusz Kocyła, Dariusz Lipka i Bartosz Wojnar.

W eliminacjach Bogdan Dzudzewicz pokonał Gruzina Georga Klimiashviliego 6:2, 6:2 i Izraelczyka Rona Idzona 6:1, 6:2.

Maciej Nowak wygrał z Azerem Aykhanem Manaflim 6:2, 6:1, ale przegrał z Gruzinem Michaiłem Khmiadashvilim 6:1, 1:6, 1:6.

W drabince głównej Ciaś wygrał z Lipką 6:3, 7:6 (3). Kocyła pokonał Słowaka Petera Micka 6:4, 6:2.

Wojnar przegrał z Chilijczykiem Cristobalem Saavedrą-Corvalanem 4:6, 2:6, a Dzudzewicz z Gruzinem Giorgim Javakhishvilim 4:6, 4:6.

W drugiej rundzie Kocyła pokonał Javakhishvili 6:3, 6:1, a Ciaś był lepszy od Irańczyka Anooshy Shahghliego 6:2, 6:1.

W ćwierćfinałach Kocyła nie sprostał Saavedrze-Corvalanowi 4:6, 3:6. Ciaś przegrał z Rosjaninem Jewgienijem Tyurnevem 6:7 (5), 3:6.

W deblu Ciaś i Nowak wygrali z Kocyłą i Gruzinem Aleksandrem Metrevelim 6:7 (1), 7:6 (5), 10:4 oraz Rosjanami Maximem Dmitrievem i Surenem Vartanyanem 6:1, 7:5. W półfinale ulegli Rosjanom Niko Muradashviliemu i Jewgienijowi Tyurnevovi 6:7 (10), 6:3, 8:10.

Lipka i Saavedra-Corvalan pokonali Ormian Mikayelem Avetisyanem i Mikayelem Khachatryanem 6:1, 6:1, ale przegrali z Gruzinem Georgem Tsivadze i Rosjaninem Alexandrem Yarkovem 5:7, 6:4, 6:10.

Hyvinkaa

Do Finlandii (korty ziemne, 10 tys. $) wybrali się Adam Majchrowicz i Daniel Kossek. Obaj grają w kwalifikacjach.

Majchrowicz przegrała z Finem Ville-Petterim Ahti 6:7 (2), 6:3, 1:6, a Kossek uległ w pojedynku z Amerykaninem Williamem Boe-Wiegaardem 2:6, 3:6.

Kategoria:

BET kody bonusy | Bukmacherzy - ranking firm z polskim zezwoleniem | Reklama | Linki | Polityka prywatności