Polski Tenis

WYNIKI

BJK CUP: Fręch - Meligeni Rodrigues Alves 6:4, 6:3; Pigossi - U. Radwańska 7:6 (9), 3:6, 6:2; Boulter - Zacarias 7:5, 6:0; Watson - Olmos 7:5, 6:1; Svitolina - Muramatsu 6:3, 6:2; Kostyuk - Naito 6:3, 6:3; Bertens - Xinyu Wang 6:2, 6:0; Xiyu Wang - Rus 6:1, 3:6, 6:2; Putintseva - Podoroska 2:6, 6:4, 6:0; Cocciaretto - Bara 6:1, 6:4; Trevisan - Buzarnescu 6:2, 2:6, 7:6 (5); L. Fernandez - Danilovic 7:5, 4:6, 6:4; Marino - Stojanovic 6:4, 7:6 (6); Ostapenko - Raina 6:2, 5:7, 7:5; MONTE CARLO ATP 1000: Rublev - Nadal 6:2, 4:6, 6:2; Ruud - Fognini 6:4, 6:3; Evans - Goffin 5:7, 6:3, 6:4; S. Tsitsipas - Davidovich Fokina 7:5 i krecz Hiszpana.

Futuresy ITF – w dwóch krajach

przez maka

Polacy walczyli w futuresach ITF w Katarze i Turcji.

Doha

Adam Chadaj i Adam Majchrowicz kontynuują występy w Katarze (korty twarde, 10 tys. $). W eliminacjach Chadaj wygrał z Włochem Matteo Dellagiacomą 6:2, 6:0, którego pokonał też w Doha przed tygodniem. Majchrowicz był lepszy od Norwega Thomasa Linge 6:2, 6:4.

W meczach o awans do głównej drabinki Chadaj pokonał Brytyjczyka Jamesa Allemby 6:1, 6:1, a Majchrowicz nie sprostał Niemcowi Delfowi Gohlke 3:6, 2:6 (przegrał też z nim przed tygodniem).

W turnieju głównym faworytami są Gruzin Nikolaz Basilashvili, Hindus Ramkumar Ramanathan oraz Francuz Guillaume Rufin. Chadaj uległ Chińczykowi Xin Gao 6:7 (5), 4:6.

W deblu Polacy wygrali z Chevaanem Davidsem (RPA) i Georgem Kennedym (Wielka Brytania) 6:1, 6:0 oraz Alim Al-Saygh (Katar) i Ammarem Alhogbanim (USA) 6:2, 6:0.

W półfinale pokonali Włocha Giorgio Portaluriego i Hindusa Karundaya Singha 6:3, 4:6, 11:9. W finale zwyciężyli w meczu z Holendrem Sanderem Arendsem i Brytyjczykiem Richardem Gabbem 7:6 (4), 4:6, 10:4.

Antalya

Grupa biało-czerwonych wciąż przebywa w tureckim kurorcie (korty twarde, 10 tys. $). Maciej Rajski w turnieju głównym uległ po dramatycznym meczu Ukraińcowi Maratowi Deviatiarovovi 4:6, 7:6 (7), 6:7 (5).

W kwalifikacjach bez powodzenia rywalizowali Paweł Zawisza, Piotr Gryńkowski, Mateusz Terczyński i Piotr Zbroja.

Gryńkowski wygrał z Turkiem Egehanem Sertkayą 6:0, 6:4, Zbroja z Taine Bernhardem (RPA) 6:1, 6:2, a Zawisza z Serbem Pavlem Daljevem 7:6 (2), 6:1. Terczyński przegrał z Chorwatem Stjepanem Cagaljem 3:6, 4:6.

W drugiej rundzie Gryńkowski uległ Rumunowi Bogdanowi Ionutowi Apostolowi 7:6 (5), 3:6, 3:6. Zbroja przegrał z Rumunem Cristianem Florentinem Voineą 1:6, 3:6, a Zawisza z Niemcem Georgem Von Massowem 4:6, 6:7 (4).

W grze podwójnej Terczyński i Zawisza przegrali z Serbami Djordje Djokoviciem i Goranem Tosiciem 6:3, 3:6, 2:10, a Rajski i Zbroja z Apostolem i jego rodakiem Dragosem Dimą 0:6, 4:6.

Kategoria:

Wyniki na żywo | Bukmacherzy - ranking firm z polskim zezwoleniem | Reklama | Linki | Polityka prywatności