MADRYT: Sorribes Tormo - Svitolina 6:3, 7:5; Keys - Begu 7:6 (3), 7:6 (6)Azarenka - Maria 6:3, 6:1; Sakkari - Vekic 6:3, 6:2; Machac - Ruusuvuori 6:4, 1:6, 6:2; Cobolli - Tabilo 5:7, 6:4, 6:4; Cachin - Ofner 6:3, 6:3.

Gadomski lepszy od Dupuis

Piotr Gadomski w satelicie w Niemczech wygrał z niezwykle doświadczonym Antoine Dupuis 4:6, 7:6 (5), 6:2.

W pierwszym secie triumfował 36-letni Francuz 6:4. Dupuis trzy lata temu zajmował 57 miejsc w rankingu ATP.

W drugiej partii Polak w szóstym gemie przełamał rywal i prowadził 4:2. Niestety, Francuz szybko odrobił straty (4:3). Gadomski wygrywał 6:5, ale Dupuis doprowadził do tie-breaka (6:6).

Piotrek objął szybko prowadzenie 2:0 i 4:1. Prowadził 6:3 i ma trzy piłki setowe. Wykorzystał trzecią z nich. Wygrał 7:5 i całego seta (7:6).

W czwartym gemie decydującego seta Polak obronił jednego breakpointa, by w kolejnym przełamać Francuza. Gadomski drugi raz z rzędu zdobył gema przy serwisie Dupuis. Wygrał tę partię 6:2 i awansował do drugiej rundy.

Kolejny rywal Piotra także będzie bardzo wymagający. Zostanie nim Holender Jesse Huta Galung lub zdolny Francuz Jonathan Eysseric.