Polski Tenis

WYNIKI

LIMA: Galan - Tirante 6:1, 3:6, 6:3; SAO PAULO: Meligeni Rodrigues Alves - Ferreira Silva 6:2, 7:6 (1).

Gawron pokonał Lustiga

Marcin Gawron wygrał z Danielem Lustigiem w pojedynku pierwszej rundy Pekao Szczecin Open.

Gawron 6 6
Lustig 4 4

Czech asem zakończył pierwszego gema (0:1). Zacięty, ale zakończony zwycięsko gem Polaka (1:1). Kolejne gemy wygrywane pewnie przez serwujących (2:2).

Marcin wykorzystał drugiego z trzech breakpointów i przełamał rywala (3:2). A ten odpowiedział błyskawicznym rebreakiem (3:3). Seria przełamań trwa. Drugi raz Polak odbebrał serwis Danielowi (4:3).

Gawron wygrał swoje podanie i zachował przewagę (5:3). Czech utrzymał serwis (5:4), Marcin serwuje na seta. Wykorzystał pierwszą z trzech piłek setowych i wygrał 6:4.

Polak stracił serwis w 2. gemie (0:2). W kolejnym wywalczył rebreaka (1:2). Swoim podaniem wyrównał stan seta (2:2). Marcin miał szansę na breaka, ale rywal się wybronił (3:2).

Nadal bez przełamań (4:4). Gawron wywalczył breaka (5:4). Pierwszym meczbolem skończył drugą partię 6:4 i cały mecz.

Rywala dla Marcina w drugiej rundzie wyłoni pojedynek Rafała Gozdura z Niemcem Julianemm Reisterem. Gawron zdobył już w Szczecinie 10 punktów.


Marcin ma za sobą bardzo udane ostatnie tygodnie. Triumfował w Piestanach i w Poznaniu. Był w półfinale w Bydgoszczy. Aktualnie jest 445 w klasyfikacji ATP.

25-latek z Czech zajmuje 513 lokatę, najwyżej w karierze był 396. W sierpniu zwyciężył w futuresie w St. Poelten i dotarł od finału w Ueberlingen.

Kategoria:

Wyniki na żywo | Bukmacherzy - ranking firm z polskim zezwoleniem | Reklama | Linki | Polityka prywatności