MIAMI: Dimitrov - Hurkacz 3:6, 6:3, 7:6 (3); Alcaraz - Musetti 6:3, 6:3; A. Zverev - Khachanov 6:1, 6:4; Marozsan - De Minaur 6:4, 0:6, 6:1; Jarry - Ruud 7:6 (3), 6:3; Medvedev - Koepfer 7:6 (5), 6:0; Machac - Arnaldi 6:3, 6:3; Sinner - O'Connell 6:4, 6:3; Rybakina - Sakkari 7:5, 6:7 (4), 6:4; Azarenka - Putintseva 7:6 (4), 1:6, 6:3.

Gawron pokonał Lustiga

Marcin Gawron wygrał z Danielem Lustigiem w pojedynku pierwszej rundy Pekao Szczecin Open.

Gawron66
Lustig44

Czech asem zakończył pierwszego gema (0:1). Zacięty, ale zakończony zwycięsko gem Polaka (1:1). Kolejne gemy wygrywane pewnie przez serwujących (2:2).

Marcin wykorzystał drugiego z trzech breakpointów i przełamał rywala (3:2). A ten odpowiedział błyskawicznym rebreakiem (3:3). Seria przełamań trwa. Drugi raz Polak odbebrał serwis Danielowi (4:3).

Gawron wygrał swoje podanie i zachował przewagę (5:3). Czech utrzymał serwis (5:4), Marcin serwuje na seta. Wykorzystał pierwszą z trzech piłek setowych i wygrał 6:4.

Polak stracił serwis w 2. gemie (0:2). W kolejnym wywalczył rebreaka (1:2). Swoim podaniem wyrównał stan seta (2:2). Marcin miał szansę na breaka, ale rywal się wybronił (3:2).

Nadal bez przełamań (4:4). Gawron wywalczył breaka (5:4). Pierwszym meczbolem skończył drugą partię 6:4 i cały mecz.

Rywala dla Marcina w drugiej rundzie wyłoni pojedynek Rafała Gozdura z Niemcem Julianemm Reisterem. Gawron zdobył już w Szczecinie 10 punktów.

Marcin ma za sobą bardzo udane ostatnie tygodnie. Triumfował w Piestanach i w Poznaniu. Był w półfinale w Bydgoszczy. Aktualnie jest 445 w klasyfikacji ATP.

25-latek z Czech zajmuje 513 lokatę, najwyżej w karierze był 396. W sierpniu zwyciężył w futuresie w St. Poelten i dotarł od finału w Ueberlingen.