Polski Tenis

WYNIKI

MONTE CARLO ATP 1000: Goffin - Cilic 6:4, 3:6, 6:0; J. Thompson - Paire 6:4, 6:7 (3), 7:6 (5); eliminacje: Travaglia - Majchrzak 6:4, 3:6, 6:2; Caruso - Tomic 7:6 (2), 6:0; Koepfer - Londero 6:1, 6:3; Cecchinato - Laaksonen 6:1, 6:3; Delbonis - P. Martinez 3:6, 6:3, 6:4; Popyrin - Hanfmann 3:6, 7:5, 6:4; Fabbiano - J. Sousa 7:5, 6:4; MARBELLA ATP 250: Carreno Busta - Munar 6:1, 2:6, 6:4; CAGLIARI ATP 250: Sonego - Djere 2:6, 7:6 (5), 6:4; CHARLESTON WTA 500: V. Kudermetova - Kovinic 6:4, 6:2; BOGOTA WTA 250: Osorio Serrano - Zidansek 5:7, 6:3, 6:4.

Halowe drużynowe mistrzostwa Polski juniorów i kadetów – wyniki

przez maka

W trzech miastach odbyły się halowe drużynowe mistrzostwa Polski do lat 18 i 16.

W Bytomiu o medale walczyli juniorki i juniorzy. W gronie dziewcząt triumfował Grzegórzecki Kraków (Marta Kowalska, Oliwia Szymczuch, Justyna Sasiak), a wśród chłopców wygrała Warszawianka (Phillip Gresk, Jan Zieliński i Patryk Królik).

W gronie dziewcząt w strefie medalowej znalazły się tenisistki z Krakowa, Radomia, Bytomia i Warszawy. O pojedynku o złoto Grzegórzecki zmierzy się z Górnikiem.

Kadetki rywalizowały w stolicy. Najlepsze okazały się zawodniczki Legii Warszawa (Alicja Sierzputowska i Anna Hertel).

Sopot gościł kadetów. Po tytuł sięgnęli zawodnicy Beskidów Ustroń (Łukasz Kozielski, Jakub Grzegorczyk i Marcin Mol).

JUNIORKI – BYTOM

Ćwierćfinały: (1) Grzegórzecki Kraków – Budowlani Olsztyn 3:0 – M. Kowalska/Szymczuch – Podlińska/Wilczewska 6:0, 6:0; M. Kowalska – Wilczewska 6:0, 6:0; Szymczuch – Podlińska 6:0, 6:4;

(3) Return Radom – SKT Sopot 3:0 – Buczyńska/Polańska – K. Kowalska/Szczygielska 7:6, 6:1; Buczyńska – Szczygielska 6:2, 3:6, 7:5; Polańska – Jastrzębska 6:4, 6:4;

(4) Górnik Bytom – Groclin Sport Grodzisk Wielkopolski 3:0 – Borgman/P. Lewandowska – A. Morkowska/E. Morkowska 6:2, 6:0; Borgman – E. Morkowska 6:2, 6:1; P. Lewandowska – A. Morkowska 6:0, 6:0;

Warszawianka – (2) AZS Poznań 2:1 – Pietroiu/Stepan – Iwaniuk/Przybylska 6:4, 6:1; Pietroiu – Przybylska 6:3, 7:6; Stepan – Iwaniuk 6:2, 3:6, 2:6.

Miejsca 5-8: Budowlani – SKT Sopot 3:0 – Podlińska/Wilczewska – K. Kowalska/Szczygielska 6:3, 6:2; Wilczewska – Szczygielska 6:2, 6:3; Podlińska – Jastrzębska 6:2, 5:7, 6:4;

AZS Poznań – Groclin 3:0 – Iwaniuk/Przybylska – A. Morkowska/E. Morkowska 6:2, 6:4; Przybylska – E. Morkowska 6:1, 6:1; Iwaniuk – A. Morkowska 6:2, 6:0.

O 7. lokatę: SKT Sopot – Groclin 3:0 – K. Kowalska/Szczygielska – A. Morkowska/E. Morkowska 7:6, 6:7, 10:6; Szczygielska – E. Morkowska 6:0, 6:0; Jastrzębska – A. Morkowska 6:0, 6:0.

O 5. pozycję: AZS Poznań – Budowlani 3:0 – Iwaniuk/Przybylska – Podlińska/Wilczewska 6:4, 6:2; Przybylska – Wilczewska 6:4, 6:2; Iwaniuk – Podlińska 6:1, 6:4.

Półfinały: Grzegórzecki – Return 3:0 – M. Kowalska/Szymczuch – Buczyńska/Polańska 6:0, 6:2; M. Kowalska – Buczyńska 6:1, 6:1; Szymczuch – Polańska 6:3, 6:2;

Górnik – Warszawianka 3:0 – Borgman/P. Lewandowska – Pietroiu/Stepan 6:2, 7:5; Borgman – Pietroiu 6:3, 6:1; P. Lewandowska – Stepan 6:0, 6:0.

O 3. lokatę: Warszawianka – Return 2:1 – Pietroiu/Stepan – Buczyńska/Polańska 3:6, 6:4, 10:4; Pietroiu – Buczyńska 6:2, 6:0; Stepan – Polańska 2:6, 2:6.

Finał: Grzegórzecki – Górnik 2:1 – M. Kowalska/Szymczuch – Borgman/P. Lewandowska 4:6, 6:4, 11:9; M. Kowalska – Borgman 6:3, 6:0; Szymczuch – P. Lewandowska 2:6, 1:6.


KADETKI – WARSZAWA

Ćwierćfinały: (1) UKS Beskidy Ustroń – UKS Dwójka Zielona Góra 3:0 – Silwanowicz/Światłoń – J. Skrzypczyńska/K. Skrzypczyńska 6:3, 6:2; Silwanowicz – J. Skrzypczyńska 6:0, 6:1; Światłoń – K. Skrzypczyńska 6:2, 6:7 (3), 6:3.

(3) Legia Warszawa – Górnik Bytom 3:0 – Hertel/Sierzputowska – Grzywocz/Zakordoniec 6:0, 6:3; Sierzputowska – Zakordoniec 6:3, 6:3; Hertel – Grzywocz 6:0, 3:6, 7:5;

Sport-Med Zabrze (4) – Warszawianka 2:1 – Bogus/Kiryluk – Kratiuk/Tomczyk 6:2, 7:5; Kiryluk – Tomczyk 2:6, 6:7; Wiewiór – Kratiuk 6:0, 6:3;

Promasters Szczecin – (2) MKT Łódż 2:1 – Kuczer/Nikolenko – M. Kania/Kulik 4:6, 6:4, 10:6; Kuczer – Kulik 0:6, 1:6; Nikolenko – M. Kania 6:2, 3:6, 6:3.

Miejsca 5-8: Górnik – Dwójka 2:1 – Grzywocz/Zakordoniec – J. Skrzypczyńska/K. Skrzypczyńska 6:2, 6:2; Zakordoniec – J. Skrzypczyńska 6:4, 6:1; Grzywocz – K. SKrzypczyńska 0:6, 0:6;

MKT Łódż – Warszawianka 3:0 – M. Kania/Kulik – Kratiuk/Tomczyk 6:3, 6:4; Kulik – Tomczyk 6:2, 6:4; M. Kania – Kratiuk 6:0, 7:5.

O 7. lokatę: Warszawianka – Dwójka 2:1 – Kratiuk/Tomczyk – J. Skrzypczyńska/K. Skrzypczyńska 6:1, 3:6, 10:6; Tomczyk – J. Skrzypczyńska 6:2, 6:1; Kratiuk – K. Skrzypczyńska 1:6, 3:6.

O 5. pozycję: Górnik – MKT Łódż 2:1 – Grzywocz/Zakordoniec – M. Kania/Kulik 7:5, 5:7, 11:9; Zakordoniec – Kulik 1:6, 1:6; Grzywocz – M. Kania 6:2, 7:5.

Półfinały: Legia – Beskidy 3:0 – Hertel/Sierzputowska – Silwanowicz/Światłoń 1:6, 6:3, 10:8; Sierzputowska – Silwanowicz 6:1, 6:1; Hertel – Światłoń 6:1, 6:7, 6:0;

Promasters – Sport-Med 3:0 – Kuczer/Nikolenko – Bogus/Kiryluk 6:2, 6:2; Kuczer – Kiryluk 6:3, 6:2; Nikolenko – Wiewiór 6:2, 6:2.

O 3. lokatę: Beskidy – Sport-Med 3:0 – Silwanowicz/Światłoń – Bogus/Wiewiór 6:2, 6:0; Silwanowicz – Bogus 6:2, 6:4; Światłoń – Wiewiór 7:5, 6:0.

Finał: Legia – Promasters 2:1 – Hertel/Sierzputowska – Kuczer/Nikolenko 6:2, 6:4; Sierzputowska – Kuczer 4:6, 4:6; Hertel – Nikolenko 6:4, 6:7, 6:2.


JUNIORZY – BYTOM

Ćwierćfinały: (1) Górnik Bytom – PKT Pobiedziska 3:0 – Duś/Radwan – Chenafi/Szalaty 6:1, 7:5; Duś – Szalaty 6:3, 6:1; Krawczyński – Chenafi 6:2, 6:3;

(4) ATZ TenisPoint Warszawa – AZS Poznań 3:0 – Bedra/Nazaruk – W. Adamek/Kaczmarek 6:3, 6:3; Bedra – W. Adamek 6:3, 6:4; Nazaruk – Kaczmarek 6:3, 6:4;

(3) SKT Sopot – Mostostal Zabrze 0:0 – A. Kowalski/Walkusz – Kołakowski/Pałus 6:3, 6:2; A. Kowalski – Pałus 6:1, 6:1; Walkusz – Kołakowski 6:0, 6:0;

(2) Warszawianka – Centrum Bydgoszcz 3:0 – Gresk/J. Zieliński – P. Bieńkowski/P. Zieliński 6:0, 6:2; Gresk – P. Bieńkowski 6:1, 6:1; Królik – P. Zieliński 6:2, 6:2.

Miejsca 5-8: AZS Poznań – PKT Pobiedziska 2:1, W. Adamek/Kaczmarek – Chenafi/Szalaty 6:3, 6:4; W. Adamek – Szalaty 6:2, 6:4; Kaczmarek – Chenafi 6:7, 6:4, 4:6;

Centrum – Mostostal 3:0 – P. Bieńkowski/P. Zieliński – Kołakowski/Pałus 6:2, 6:1; P. Bieńkowski – Pałus 5:7, 6:4, 6:2; P. Zieliński – Kołakowski 6:3, 6:4.

O 7. pozycję: Mostostal – PKT Pobiedziska 3:0 – Kołakowski/Pałus – Chenafi/Szalaty 7:6, 3:6, 10:5; Pałus – Szalaty 6:0, 6:3; Kołakowski – Chenafi 6:2, 4:6, 6:3.

O 5. lokatę: AZS Poznań – Centrum 3:0 – W. Adamek/Kaczmarek – P. Bieńkowski/P. Zieliński 6:3, 7:5; A. Kowalski – P. Bieńkowski 6:1, 6:1; Kaczmarek – P. Zieliński 6:4, 5:7, 7:6.

Półfinały: Górnik – TenisPoint 2:1 – Duś/Radwan – Bedra/Nazaruk 6:7, 6:3, 11:13; Duś – Bedra 6:2, 6:1; Krawczyński – Nazaruk 6:1, 6:4;

Warszawianka – SKT Sopot 3:0 – Gresk/J. Zieliński – A. Kowalski/Walkusz 6:1, 6:4; Gresk – A. Kowalski 6:3, 6:4; J. Zieliński – Walkusz 6:2, 6:2.

O 3. pozycję: SKT Sopot – TenisPoint 3:0 – A. Kowalski/Walkusz – Bedra/Nazaruk 6:0, 6:3; A. Kowalski – Bedra 6:0, 6:4; Walkusz – Nazaruk 6:0, 6:3.

Finał: Warszawianka – Górnik 3:0 – Gresk/J. Zieliński – Duś/Krawczyński 6:2, 6:3; Gresk – Duś 3:6, 6:3, 6:4; J. Zieliński – Krawczyński 6:4, 6:4.


KADECI – SOPOT

Ćwierćfinały: (1) AZS Poznań – SKT Sopot 3:0 – Jankowiak/P. Matuszewski – Karczmarczyk/Raupuk 7:5, 6:3; P. Matuszewski – Karczmarczyk 6:2, 6:2; Bartkowski – Autuch 5:7, 6:4, 6:4;

(3) UKS Beskidy Ustroń – TK Toruń 3:0 – Grzegorczyk/Kozielski – Skonieczny/Stec 6:2, 6:0; Kozielski – Skonieczny 6:1, 6:2; Mol – Stec 6:0, 6:0;

(4) Legia Warszawa – Promasters Szczecin 2:1 – Pociej/Żuk – Krzystek/Lalek 7:5, 6:2; Pociej – Krzystek 6:4, 6:3; Miller – Lalek 6:4, 2:6, 1:6;

Return Radom – (2) Grzegórzecki Kraków 2:1 – Fryze/Skowroński – Berszakiewicz/Śmietana 4:6, 6:3, 12:10; Fryze – Śmietana 3:6, 2:6; Skowroński – Berszakiewicz 6:4, 6:2.

Miejsca 5-8: SKT Sopot – TK Toruń 3:0 – Autuch/Karczmarczyk – Skonieczny/Stec 6:3, 6:0; Karczmarczyk – Skonieczny 6:1, 6:7 (4), 6:4; Autuch – Stec 6:0, 6:0;

Grzegórzecki – Promasters 3:0 – Berszakiewicz/Śmietana – Krzystek/Lalek 6:3, 6:0; Śmietana – Krzystek 6:0, 6:0; Berszakiewicz – Lalek 7:6 (1), 6:1.

O 7. pozycję: Promasters – TK Toruń 2:1 – Krzystek/Lalek – Romantowski/Skonieczny 6:1, 6:1; Krzystek – Skonieczny 6:7 (4), 6:1, 4:6; Lalek – Romantowski 6:1, 6:1.

O 5. lokatę: Grzegórzecki – SKT Sopot 3:0 – Berszakiewicz/Śmietana – Autuch/Karczmarczyk 6:1, 6:0; Śmietana – Karczmarczyk 6:1, 6:1; Berszakiewicz – Autuch 6:4, 6:1.

Półfinały: Beskidy – AZS Poznań 2:1 – Kozielski/Mol – Jankowiak/P. Matuszewski 6:2, 6:1; Kozielski – P. Matuszewski 4:6, 7:6 (6), 4:6; Mol – Łosiak 6:4, 6:1;

Return – Legia 2:1 – Fryze/Skowroński – Miller/Pociej 7:6 (4), 4:6, 10:4; Fryze – Żuk 3:3 i krecz Kacpra (uraz pleców); Sadal – Pociej 2:6, 6:0, 1:6.

O 3. pozycję: AZS Poznań – Legia 2:1 – Łosiak/P. Matuszewski – Miller/Pociej 6:1, 6:0; P. Matuszewski – Pociej 6:4, 6:1; Jankowiak – Miller 5:7, 3:6.

Finał: Beskidy – Return 2:1 – Kozielski/Mol – Fryze/Skowroński 6:3, 6:3; Kozielski – Fryze 6:7 (4), 4:6; Mol – Skowroński 2:6, 6:2, 6:2.

Kategoria:

Wyniki na żywo | Bukmacherzy - ranking firm z polskim zezwoleniem | Reklama | Linki | Polityka prywatności