MADRYT WTA 1000: Rus - B. Fruhvirtova 7:5, 6:3; Eala - Tsurenko 2:6, 6:4, 6:4; Podoroska - Siniakova 6:2, 7:6 (2); Maria - Stearns 6:7 (4), 6:2, 7:6 (5); Begu - L. Fruhvirtova 6:4, 7:6 (0).

Hiszpanie za mocni

Michał Przysiężny i Harsh Mankad ulegli Hiszpanom Marcelowi Granollersowi i Tommy Robredo w meczu pierwszej rundy turnieju deblowego w Bastad.

Mankad/Przysiężny41
Granollers/Robredo66

Polak i Hindus fatalnie rozpoczęli mecz. Od raz stracili podanie (0:1). Łatwy gem Hiszpanów (0:2), którzy po chwiili zmarnowali okazję na podwójnego breaka (1:2).

Kolejne gemy dla serwujących (4:5). Michał i Harsh mieli trzy szanse na rebreaka, ale wszystkich nie wykorzystali. Przegrali pierwszego seta (4:6).

Powtórka z pierwszej partii. Nasi debliści do zera przegrali własny gem serwisowy (0:1) i zmarnowali trzy szanse na przełamanie powrotne (0:2). Drugi break dla Hiszpanów (0:3) przesądził praktycznie losy meczu (1:4). Kolejne przełamanie i porażka w drugim secie (1:6) i całym spotkaniu (trwało 58 minut).