Polski Tenis

WYNIKI

ANDORA WTA 125: Sevastova - Yastremska 6:7 (3), 6:1, 6:4; Ponchet - Jacquemot 4:6, 6:4, 7:6 (4); Seidel - Friedsam 6:4, 6:4; BUENOS AIRES WTA 125: Sierra - Montgomery 6:4, 7:5; Zarazua - Giovannini 6:0, 6:4; NEXT GEN FINALS DŻEDDA: Nardi - Cobolli 3:4 (4), 4:2, 4:3 (1), 1:4, 4:3 (3); Fils - Stricker 4:2, 3:4 (3), 4:2, 4:3 (5).
Polska Liga Tenisa

HOTK młodzików w Bytomiu

W Bytomiu zakończył się halowy, ogólnopolski turniej klasyfikacyjny młodzików (do lat 14).

W zawodach singlowych dziewcząt triumfowała 12-letnia Emma Zakordoniec (Promasters Szczecin). W decydującym meczu pokonała rok młodszą Igę Świątek (Mera Warszawa).

W imprezie chłopców Michał Sikorski (KT Legia Warszawa) w drodze po wygraną stracił tylko jednego seta. W finale był skuteczniejszy od rewelacyjnie spisującego się Wojciecha Marka (Górnik Bytom).

W deblu zwyciężyli Adrianna Sosnowska (Winners ST. J. Wolniak Łódż) i Zuzanna Wilk (Servis Area Piekary Śląskie) oraz Jakub Grzegorczyk (UKS Beskidy Ustroń) i Sikorski.

SINGIEL DZIEWCZĄT

Pierwsza runda: Domin – Stępień 7:6 (3), 6:3.

Druga runda: Wilk – K. Chmielowska 6:2, 6:4; Kunat – Łukaszewska 6:1, 6:1; Światłoń – Domin 7:5, 6:1; Zakordoniec – Wygoda 6:2, 6:2; I. Świątek – Zajda 6:1, 6:3; Siłka – Podbioł 6:3, 7:5; Sosnowska – Pietras 6:3, 7:5; Tomczyk – N. Chmielowska 6:0, 6:0.

Ćwierćfinały: Wilk – Kunat 6:1, 6:2; Zakordoniec – Światłoń 3:6, 6:3, 7:5; I. Świątek – Siłka 6:2, 6:3; Sosnowska – Tomczyk 7:6 (4), 6:3.

Półfinały: Zakordoniec – Wilk 6:3, 4:6, 6:4; I. Świątek – Sosnowska 6:2, 6:4.

Finał: Zakordoniec – I. Świątek 6:4, 7:6 (3).

DEBEL DZIEWCZĄT

Półfinały: Sosnowska/Wilk – Domin/Kunat 6:3, 6:3; Siłka/Światłoń – Stępień/Zajda 6:4, 6:0.

Finał: Sosnowska/Wilk – Siłka/Światłoń 6:7, 6:2, 10:3.


SINGIEL CHŁOPCÓW

Pierwsza runda: Sikorski – bye; A. Pawlicki – Wojciechowski 6:0 6:1; Czech – Raczek 2:6, 6:3, 6:0; Sadal – bye; Kubicz – bye; Piekarek – Dworak 6:1, 6:0; Heliasz – Jawień 7:5, 6:0; Zasada – Ossowski 6:0, 6:0; Gałka – bye; Godek – Prochal 6:0, 6:2; Foksiński – Wożniak 6:2, 6:3; Grzegorczyk – bye; Wrzoł – Kopczyński 6:0, 6:0; Mare – Goldberg 6:1, 6:1; K. Barański – Bylica 6:3, 7:5; Fryze – bye.

Druga runda: Sikorski – A. Pawlicki 6:4, 6:2; Sadal – Czech 6:0, 6:2; Kubicz – Piekarek 0:6, 6:1, 6:4; Zasada – Heliasz 6:0, 6:2; Godek – Gałka 2:6, 6:4, 6:2; Grzegorczyk – Foksiński 6:1, 6:1; Marek – Wrzoł 6:7, 6:4, 6:2; Fryze – K. Barański 6:2, 6:2.

Ćwierćfinały: Sikorski – Sadal 6:1, 6:1; Zasada – Kubicz 7:6 (1), 7:5; Grzegorczyk – Godek 6:2, 3:6, 6:1; Marek – Fryze 6:1, 7:5.

Półfinały: Sikorski – Zasada 6:2, 6:7 (3), 6:2; Marek – Grzegorczyk 6:2, 5:7, 6:2.

Finał: Sikorski – Marek 6:1, 6:1.

DEBEL CHŁOPCÓW

Pierwsza runda: Marek/Zasada – K. Barański/Goldberg 6:1, 6:2; Gałka/Kubicz – Czech/Wrzoł 6:3, 6:4.

Półfinały: Grzegorczyk/Sikorski – Marek/Zasada 6:2, 6:3; Fryze/Sadal – Gałka/Kubicz 7:6, 6:3.

Finał: Grzegorczyk/Sikorski – Fryze/Sadal 6:4, 6:3.

Kategoria: