Polski Tenis

WYNIKI

BAD HOMBURG WTA 250: Kvitova - Piter 4:6, 6:1, 6:4; Pegula - Hesse 6:1, 6:2; Cornet - Rus 6:3, 2:6, 6:1; Blinkova - Tauson 7:6 (4), 4:6, 6:2; Sorribes Tormo - Trevisan 6:4, 3:6, 6:2; Siegemund - Bhatia 2:6, 7:6 (2), 6:1; Ann Li - Zaja 6:0, 6:4; Dzalamidze/Kania-Choduń - Peterson/Sorribes Tormo 6:3, 6:3; MAJORKA ATP 250: Moutet - L. Harris 6:4, 6:2; Ruud - G. Simon 6:4, 7:6 (4); Travaglia - Pella 7:5, 7:6 (4); L. Klein - Lajovic 6:4, 7:6 (2); Sandgren - Munar 7:6 (3), 7:5; Khachanov - Pouille 7:6 (7), 3:6, 6:4.

HOTK skrzatów w Zabrzu – Wierzbowska i Taczała najlepsi

przez maka

W Zabrzu zakończył się halowy ogólnopolski turniej klasyfikacyjny skrzatów (do la 12).

W rywalizacji dziewcząt triumfowała Aleksandra Wierzbowska (Wawel Kraków). W decydującym pojedynku wygrała z Aleksandrą Nadajewską (Advantage Bielsko-Biała).

W finale debla Nadajewska i Wierzbowska okazały się skuteczniejsze od Stefanii Rogozińskiej-Dzik (DeSki Warszawa) i Mai Stawarz (MKS AM Tenis Warszawa).

Wśród chłopców najlepszy okazał się zawodnik AZS Poznań Dawid Taczała. W finałowej potyczce pokonał Juliana Radonia (Górnik Bytom).

W grze podwójnej zwyciężyli Taczała i Makary Adamek (KTA Wrocław). Ich finałowymi rywalami byli Wojciech Szczęsny i Paweł Kaliszewski (obaj DeSki Warszawa).

SINGIEL DZIEWCZĄT

Pierwsza runda: (1) Wierzbowska – Mazurkiewicz 6:1, 6:2; Guszpit – Maciejczyk 6:0, 6:4; Bartusek – Skiba 6:0, 6:0; (7) Stawarz – Niedzwieńska 6:1, 7:5; (3) Rogozińska-Dzik – Śpiewak 6:0, 6:0; Częścik – Rodig 2:6, 6:2, 11:9; Paradowska – Schab 6:4, 6:4; Wożny – (6) Takmadzan 7:5, 6:0; (5) Wędrocha – Baj 6:2, 6:3; Gielec – Hędrzak 6:3, 6:4; Schmidt – Wybudowska 6:0, 7:5; (4) Kubka – Magda 6:1, 6:4; (8) K. Chmielowska – Gajoch 6:4, 6:0; Katerczak – Radwan 6:1, 6:4; Bator – Sielańczyk 6:1, 6:0; (2) Nadajewska – A. Lewandowska 6:0, 6:0.

Druga runda: Wierzbowska – Guszpit 6:1, 6:0; Bartusek – Stawarz 6:2, 2:6, 10:8; Rogozińska-Dzik – Częścik 6:0, 6:1; Wożny – Paradowska 6:2, 6:2; Wędrocha – Gielec 6:1, 6:0; Kubka – Schmidt 6:2, 6:2; K. Chmielowska – Katerczak 6:3, 6:0; Nadajewska – Bator 6:1, 6:2.

Ćwierćfinały: Wierzbowska – Bartusek 6:0, 6:0; Rogozińska-Dzik – Wożny 6:2, 6:1; Kubka – Wędrocha 6:2, 6:4; Nadajewska – K. Chmielowska 6:3, 6:2.

Półfinały: Wierzbowska – Rogozińska-Dzik 6:1, 6:2; Nadajewska – Kubka 7:5, 6:3.

Finał: Wierzbowska – Nadajewska 6:0, 6:3.

DEBEL DZIEWCZĄT

Pierwsza runda: Kubka/Wybudowska – Bartusek/Sielańczyk 6:1, 6:1; Lewandowska/Wożny – K. Chmielewska/Częścik 6:4, 6:2.

Ćwierćfinały: (1) Nadajewska/Wierzbowska – Guszpit/Schmidt 6:0, 6:0; Kubka/Wybudowska – (3) Gajoch/Wędrocha 4:6, 6:3, 11:9; Lewandowska/Wożny – (4) Bator/Takmadzan 6:2, 6:3; Rogozińska-Dzik/Stawarz – Hędrzak/Katerczak 6:4, 6:1.

Półfinały: Nadajewska/Wierzbowska – Kubka/Wybudowska 6:2, 6:0; Rogozińska-Dzik/Stawarz – Lewandowska/Wożny 6:3, 6:3.

Finał: Nadajewska/Wierzbowska – Rogozińska-Dzik/Stawarz 6:0, 6:0.


SINGIEL CHŁOPCÓW

Pierwsza runda: (1) Olech – Behrendt 6:0, 6:0; Gładysz – Wiśniewski 6:3, 6:3; Nędza – S. Szic 6:1, 6:1; (5) Radoń – Borzych 6:0, 6:3; (4) Adamek – Pala 6:3, 6:0; Kaszuba – Szajrych 7:6 (5), 7:5; Szpejanowski – Rządkowski 7:5, 6:3; (7) Biliński – F. Szic 6:2, 6:1; Bobiński – (6) Kaliszewski 6:3, 1:6, 10:8; Paszkowski – Mizia 6:3, 6:1; Szczęsny – A. Kuś 6:1, 6:2; (3) Taczała – Załubski 6:3, 6:3; Pawlicki – (8) Kielan 7:5, 3:6, 10:8; Szpak – Krotowski 6:3, 7:5; Świderski Chudy 6:1, 7:5; (2) Konopko – Kusiewicz 6:4, 6:2.

Druga runda: Olech – Gładysz 6:3, 6:1; Radon – Nędza 6:1, 6:1; Adamek – Kaszuba 6:0, 6:0; Biliński – Szpejanowski 6:3, 6:2; Paszkowski – Bobiński 7:6 (5), 3:6, 10:6; Taczała – Szczęsny 6:1, 6:3; Pawlicki – Szpak 6:3, 6:4; Konopko – Śiwderski 6:4, 4:6, 10:5.

Ćwierćfinały: Radoń – Olech 6:1, 6:3; Adamek – Biliński 6:0, 6:0; Taczała – Paszkowski 6:1, 6:2; Konopko – Pawlicki 6:2, 6:3.

Półfinały: Radoń – Adamek 6:3, 6:4; Taczała – Konopko 6:2, 6:1.

Finał: Taczala – Radoń 6:0, 6:2.

DEBEL CHŁOPCÓW

Pierwsza runda: Kielan/Kusiewicz – Borzych/Szpak 7:5, 3:6, 10:4; Kuś/Mizia – Pawlicki/Krotowski 1:6, 6:4, 10:6.

Ćwierćfinały: (1) Adamek/Taczała – Kielan/Kusiewicz 6:4, 6:2; Konopko/Pala – Biliński/Nędza 7:6 (8), 7:5; Szpejanowski/Wargodzki – (4) Paszkowski/Załubski 6:2, 6:4; (2) Kaliszewski/Szczęsny – Kuś/Mizia 6:1, 6:4.

Półfinały: Adamek/Taczała – Konopko/Pala 6:4, 6:4; Kaliszewski/Szczęsny – Szpejanowski/Wargodzki 7:6 (1), 6:1.

Finał: Adamek/Taczała – Kaliszewski/Szczęsny 7:6 (3), 4:6, 11:9.

Kategoria:

BET kody bonusy | Bukmacherzy - ranking firm z polskim zezwoleniem | Reklama | Linki | Polityka prywatności