MADRYT WTA 1000: Potapova - Shnaider 7:5, 6:4; Xiyu Wang - A. Bogdan 6:7 (5), 7:6 (4), 6:2; Schmiedlova - Kenin 6:3, 6:4; Rus - B. Fruhvirtova 7:5, 6:3; Eala - Tsurenko 2:6, 6:4, 6:4; Podoroska - Siniakova 6:2, 7:6 (2); Maria - Stearns 6:7 (4), 6:2, 7:6 (5); Begu - L. Fruhvirtova 6:4, 7:6 (0).

Indian Wells WTA – przegrane sióstr Radwańskich

Siostry Radwańskie odpadły w 1/8 finału turnieju w Kalifornii.

Agnieszka (4 w rankingu WTA) przegrała po bardzo zaciętym meczu (prawie 2,5 godziny) z Rosjanką Marią Kirilenko (15) 1:6, 6:4, 7:5.

W pierwszym secie krakowianka tylko raz utrzymała podanie (1:0). Dała się przełamać trzy razy (1:2, 1:4, 1:6).

Iśka obroniła dwa breakpointy w drugim gemie drugiej partii. Wykorzystała trzecią szansę na odebrania serwisu Rosjance (5:4). Kirilenko zmarnowała okazję na rebreaka (6:4).

Krakowianka świetnie rozpoczęła decydującą odsłonę. Błyskawicznie przełamała Kirilenko (1:0). Utrzymała przewagę do stanu 3:1.

Przegrała cztery kolejne gemy, w tym dwa przy własnym podaniu (3:3, 3:5). Maria nieskutecznie serwowała na mecz (4:5). Polka wyrównała (5:5), ale w dwóch kolejnych gemach lepsza była Rosjanka (5:7).

Byłe partnerki deblowe grały przeciwko dziewiąty raz. Bilans nadal jest korzystny dla Iśki (6:3). Na kortach twardych wynosi już tylko 4:3.

Urszula (37) uległa po godzinie i 26 minutach Białorusince Victorii Azarence (2) 3:6, 1:6.

Radwańska straciła podanie w trzecim gemie (1:2). Zdobyła rebreaka (2:2), ale pozwoliła się przełamać rywalce jeszcze dwa razy (2:3, 3:6).

W drugim secie Azarenka uzyskała podwójnego breaka (1:3, 1:6). Po raz drugi pokonała Ulę. Dwa late temu – także w Indian Wells – triumfowała 7:6 (3), 6:3.

Drabinka singla kobiet w Indian Wells – Kliknij tutaj

W przyszłym tygodniu krakowianki zagrają w turnieju Sony Open Tennis w Miami, gdzie Agnieszka będzie broniła tytułu.