MIAMI: D. Collins - Alexandrova 6:3, 6:2; Rybakina - Azarenka 6:4, 0:6, 7:6 (2); Dimitrov - Alcaraz 6:2, 6:4; A. Zverev - Marozsan 6:3, 7:5; Medvedev - Jarry 6:2, 7:6 (7); Sinner - Machac 6:4, 6:2.

Isia i Yung-Jan Chan awansowały do drugiej rundy

Agnieszka Radwańska i Yung-Jan Chan wygrały w meczu pierwszej rundy debla Australian Open z Dominiką Cibulkovą i Anastazją Pavlyuchenkova.

A. Radwańska/Y-J. Chan467
Cibulkova/Pavlyuchenkova635

Początek pierwszego seta to gemy zdobywane przez podające (2:1). Ale już w czwartym nasz duet zdobył breaka (3:1). Dołożyły własny serwis (4:1).

Rywalki wygrały gema (4:2) i odrobiły stratę (4:3). Następnie doprowadziły do równowagi (4:4) i po raz drugi odebrały podanie naszej parze (4:5). Polka i Tajwanka przegrały tę partię (4:6).

Agnieszka i Yung-Jan znakomicie walczą w drugim secie. Prowadzą z przewagą dwóch breaków, zdobytych w drugim i czwartym gemie (5:0).

Słowaczka i Rosjanka wygrały dwa gemy z rzędu (5:2), ale swoim podaniem nasze dziewczyny zakończyły tego seta (6:2).

W trzeciej partii bez przełamań było do stanu (1:1). W trzecim i piątym gemie nasza para straciła serwis (1:4).

Polka i Tajwanka walczą jeszcze o pozostanie w meczu. Przełamały podanie rywalek (2:4). Wygrały trzeciego gema z kolei (3:4).

Kolejne trafiały do serwujących (4:5). Nasze dziewczyny po raz kolejny odrabiają straty (5:5). Utrzymały podanie (6:5) i pierwszą piłką meczową przy serwisie rywalek wygrały seta (7:5) i całe spotkanie.